Гранатомет може збільшити дальність ураження БпЛА, однак точність дрона з такою зброєю викликає питання, вважають експерти.
У Російській Федерації показали безпілотний літальний апарат, оснащений РПГ (ручним протитанковим гранатометом), заявивши, що вже застосовують такі дрони на війні в Україні. Про те, наскільки подібна модифікація може бути ефективною, йдеться в матеріалі Forbes.
У виданні прокоментували кадри, на яких росіяни демонструють випробувальний запуск БпЛА зі встановленим під кутом РПГ-26. У підписі до відео йдеться, що БпЛА може нести до 12 кг корисного навантаження, підійматися на висоту до 800 метрів і долати до 30 км зі швидкістю до 60 км/год. Серед заявлених особливостей — режим стабілізації, який не відкидає дрон після пострілу. За словами росіян, БпЛА використовували на вугледарському напрямку.
Експерти порталу зазначають, що точність таких апаратів викликає сумніви. За їхніми словами, важкі мультикоптери-бомбардувальники вже показали свою ефективність проти танків, скидаючи на них боєголовки РПГ або спеціальні боєприпаси. Однак, невідомо, чи можуть гранатомети на дронах продемонструвати такий самий відсоток влучень.
«Гранатомети досить точні, але стрільба з них із безпілотника потребуватиме певної вправності, щоб досягти рівня точності, вже досягнутого бомбардувальниками», — вважають у виданні.
Експерти вказали на те, що версія гранатомета М72 (майже американський еквівалент РПГ-26) важить 3,4 кг. Сам реактивний снаряд важить майже 1,8 кг, приблизно 0,9 кг з яких припадає на боєголовку. Отже, безпілотник може нести одну М72 чи РПГ-26 або чотири бомби з однаковою ударною силою кожна.