У перший осінній місяць важливо не забувати про удобрення полуниці. Говорити про цю важливу справу можна багато, але краще – діяти. За словами експертів, така процедура є не просто забаганкою, а ключем до багатого та щедрого врожаю. Не дарма стільки років поспіль про це говорять тисячі дачників.
Добриво для полуниці восени
У вересні популярна садова ягода починає власний процес підготовки до наступного сезону. Вона починає закладати квіткові бруньки. Від того, скільки буде цих самих бруньок, залежить те, наскільки врожайним буде наступний рік. Без правильної та вчасної підгодівлі полуниці сподіватись на щедрий врожай точно не варто.
Перше осіннє підживлення полуниці у вересні можна порівняти із ситним обідом для людини перед непростим спортивним тренуванням. Рослину потрібно забезпечити всіма корисними речовинами – зміцнити кореневу систему, дати поживні елементи для якісного закладання бруньок. Фосфор та калій для цього підходять найкращим чином.
Вони й до зими допоможуть підготувати, і сили для весняного пробудження дадуть. У магазинах можна відшукати достатньо спеціалізованих осінніх добрив для полуниці. Вони продаються в готовому до використання вигляді. Втім, удобрити полуницю можна й за старими методами – посипати золою чи замульчувати компостом.
Важливо пам’ятати про те, що восени не варто вносити під полуницю азот, адже від нього полуниця почне випускати нове листя, а до зими воно не встигне зміцнитись та почне мерзнути. Від цього буде мало сенсу, але багато небезпеки для рослини. Найкращий час для удобрення – вересень, і перша, і друга його половина.