Дослідники з Китайської академії наук провели аналіз приблизно 3000 скляних кульок, знайдених у зразках місячного ґрунту, доставленого місією «Чан’е-5». Більшість із них утворилися внаслідок ударів, проте три кульки стали причиною несподіваного відкриття.
Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Science Alert.
Під керівництвом професорів Лі Цюлі і Хе Юйяна, команда вчених дослідила приблизно 3000 скляних кульки у зразках місячного ґрунту.
У результаті аналізу було встановлено, що більшість із них виникли внаслідок зіткнення метеоритів із поверхнею Місяця. Однак три з них виявилися особливими – їх визнали вулканічним склом.
Друзі, терміново потрібно зібрати на DJI Mavic 3 для 154 ОМБр. Хто скільки може, окупанти самі себе не знищать. Долучитися до збору можна тут.
Виявити це допомогло дослідження ізотопів сірки. За складом три кульки вулканічного походження значно відрізняються від ударного скла. Датування методом уран-свинцю показало, що вони утворилися близько 123±15 мільйонів років тому.
Додатковий радіоізотопний аналіз уточнив вік знахідок, який склав 120 мільйонів років, що стало несподіванкою для науковців. Раніше вважалося, що вулканічна активність на Місяці завершилася на початкових етапах його існування.
Спочатку передбачалося, що Місяць охолонув і заспокоївся приблизно 4 мільярди років тому, пізніші дослідження скорегували цю дату до 2 мільярдів років тому. Але знайдене скло, привезене китайською місією, свідчить про те, що вулканічна активність могла тривати ще 120 мільйонів років тому.
Це відкриття змусить науковців переглянути геофізичні моделі теплової історії Місяця. Виявлення таких молодих слідів вулканізму свідчить, що невеликі небесні тіла, як-от Місяць, можуть зберігати внутрішнє тепло значно довше, ніж вважалося раніше.
Источник: https://www.planetanovosti.com/vcheni-rozkryly-taemnytsyu-sklyanyh-kulok-na-misyatsi