У Німеччині зростає кількість працевлаштованих українських біженців. Станом на липень поточного року знайшли собі роботу близько 266 з 700 тисяч українців, що мають працездатний вік. Майже чверть з них працює по скороченому графіку.

Відповідною інформацією поділився міністр праці Німеччини Губертус Гайль, пише DPA. За його словами, у вересні знайшли собі роботу на первиному ринку праці 8500 громадян України. Це більш ніж удвічі більше, ніж у вересні 2023 року.

Останні новини:  Орбан розкритикував свого помічника за заяву, що Угорщина не оборонялася б у разі нападу РФ

“Ці цифри свідчать про те, що Job Turbo чітко працює”, – підкреслив міністр.

У виданні зазначили, що станом на липень 2024 року знайшли роботу лише 266 з 700 тисяч українських біженців працездатного віку. І це попри складні економічні умови. З них близько 213 тисяч сплачують внески на соціальне страхування. Ще відомо, що близько 53 тисяч працюють неповний день.

Голова Федерального агентства зайнятості Андреа Налес заявив, що у Німеччині наразі ринок праці не дуже сприйнятливий до українців. Також багато плутанини з дозвільними документами і, звісно, є проблеми з комунікацією через мову. Навіть за таких умов спостерігається приріст працевлаштованих українців.

Останні новини:  Китай втратив свій найновіший підводний човен: WSJ розкрило подробиці

Українці за кордоном

Кількість українців, які виїхали за кордон через війну, рахується мільйонами. За різними підрахунками, це близько 5 млн громадян. Вони активно інтегруються у суспільства різних країн та починають працювати.

За даними дослідження Міжнародної організації з міграції, у 2024 році близько 60% українських біженців у Молдові знайшли роботу. З них майже 44% отримали постійне місце роботи, а ще 10% – тимчасове. Лише 4% працюють дистанційно або мають пасивні доходи.

Останні новини:  Потягнув на дно, а потім підкинув у повітря: бегемот ледь не вбив туриста в Африці





expert.in.ua