Дивацтва людини: які з них можна вважати нормальними

07.09.2024   18:30    35

Кожна людина хоча б один раз помічала за собою дивацтва, які змушували її думати про своє психічне здоров’я. Наприклад, коли на поверхні все добре, але безпричинно хочеться плакати. Або хтось жахливо вас розлютив, ви йдете безлюдною вулицею і ні з того ні з сього починаєте кричати. Все з вами гаразд? Або це дзвіночок, що пора записатися до психолога? Не поспішайте нагнітати ситуацію, вчені стверджують, що деякі збої в поведінці природні та не повинні нас лякати.

Людські дивацтва, які абсолютно нормальні

Звичка прибріхувати

Це буває з кожним. Ви ділитеся значущою подією і без докорів сумління прикрашаєте історію, додаючи неіснуючих фарб. Дослідження кажуть, що до повсякденної брехні вдається 76% людей, які свідомо змінюють деталі своєї розповіді або перебільшують тяжкість подій. Навіщо нам це потрібно? Щоб вразити співрозмовника, отримати бажаний зворотний зв’язок, який показав би, що наші емоції зрозумілі та прийняті.

Суперечки з собою

Якщо ви обожнюєте розмовляти з собою — неважливо вголос або про себе — це не робить вас психом, а говорить про високий інтелект. Така звичка допомагає мозку зосередитися на завданні, швидко знайти рішення проблеми, легше засвоїти матеріал або відшукати пролом у логічному ланцюжку. Єдиний нюанс — розмови мають вестися в позитивному ключі. Принижуюча риторика, критика, знецінення негативно позначаються на швидкості мислення і результаті праці.

Останні новини:  Що станеться з тілом, якщо їсти багато мандаринів

Плітки

До цього «дивацтва» схильні люди всіх статей, рас і станів. В середньому кожен з нас витрачає на перемивання кісток політикам, знаменитостям, начальникам і знайомим близько 47 хвилин в день. Ні інтелект, ні задоволеність життям не впливають на цей показник. Чому плітки корисні? Так ми обмінюємося новинами, відчуваємо себе частиною колективу, знімаємо зайве напруження. А ще підвищуємо рівень прихильності до друзів і партнерів (адже завдяки пліткам виробляється гормон окситоцин).

Замкнутість у собі

Часто ловите себе на тому, як мозок вимикається і переходить в «сплячий режим», поки ви тупо дивитеся в одну точку? Не лякайтеся, оскільки наша нервова система відключається від сторонніх подразників, щоб найбільш ефективно вирішити якусь проблему, знайти відповідь на хвилююче запитання або просто відпочити. У сучасному світі забагато шумів і реклами, тіло потребує відпочинку і перезавантаження. І якщо ви рідко влаштовуєте собі повноцінний відпочинок, роками не виїжджаєте на природу — це найвірніший спосіб вас розвантажити.




Підвищена слізливість

Останні новини:  5 джерел вуглеводів, корисних для здоров’я і схуднення

З чого ви взагалі взяли, що є якась норма, скільки вам можна плакати? Сльози — це природний стан організму, за допомогою якого він позбувається від стресів і зайвих гормонів і переживань, які нахлинули (навіть хороших). Жінки більш схильні до цього явища, тому що залежать від місячних циклів. Так і культурні норми не ставлять для них настільки жорстких заборон, як для чоловіків. Ненормально одне — якщо ви плачете постійно і не можете заспокоїтися. Тоді краще звернутися до психолога і попрацювати над травмами минулого. Можливо, саме зараз у вас з’явилися ресурси!

Бажання кричати

Ні, ви не псих. Просто саме таким способом ваше тіло розслабляється. Хтось плаче, хтось п’є алкоголь, хтось впадає в сплячку, ну а ви починаєте кричати. Це особливість вашого темпераменту, яку не треба стримувати, якщо ви не хочете згодом зірватися на близьких людях. У психології навіть існує такий напрям — терапія криком, ефективність якої оцінили тисячі людей. Вона відмінно допомагає вивільняти пригнічені емоції та розслабляти м’язові затиски. До речі, для цього необов’язково виїжджати в ліс або бити подушку, спорт і екстремальні розваги теж підходять.

Останні новини:  Радикальний підхід:  Для підвищення народжуваності впроваджують 4-денний робочий тиждень

Думки про смерть

Не переживайте, це не депресія і не екзистенційна криза. Роздуми про смерть періодично відвідують мільйони людей. Важливо те, що ви черпаєте з цього стану? Якщо він вас лякає або призводить до суїцидальних думок — біжіть до психолога. А якщо ви бачите в цьому мотивацію бути краще, піклуватися про своє здоров’я, скоріше зайнятися реалізацією ваших проектів — все добре. Саме роздуми про скінченність життя допомагають людям зібратися з силами, відкинути все зайве і почати жити тут і зараз, переставши відкладати мрії на завтра. Вчені називають це явище своєрідною медитацією.