1
У всіх з нас бувають моменти, коли вирішуємо кардинально змінити свій спосіб життя. Наприклад, кинути палити, схуднути, записатися в тренажерний зал і ходити туди щодня. Але для переходу до здорового способу життя зміни не обов’язково мають бути такими різкими.
Щоб покращити своє здоров’я, вам не обов’язково різко змінювати своє життя. Переходити до здорового способу життя можна поступово. І ось які кроки до цього ви можете зробити.
Звільнення від стресу. Для цього фахівці рекомендують випробувати медитацію, фізичні вправи (але виконувати їх потрібно регулярно), дихальні техніки. Крім цього, знизити стрес допоможуть прості та приємні для вас речі: прослуховування музики, читання книги тощо.
Відмова від солі. Надлишок солі може призвести до підвищеного кров’яного тиску. Ви можете або додавати до їжі менше солі, або замінити її лимонним соком, соком лайма, часником, червоним перцем, травами, сумішшю приправ без солі.
Ранній відхід до сна. Якщо ви завжди спите дуже мало, то це може підвищити ймовірність серцевого нападу або інсульту. Постарайтеся за недосипання лягати спати хоча б на 15 хвилин раніше. А ще важливо встановити графік сну та неспання.
Вживання червоного вина. Наукові дослідження показують, що в келиху червоного вина містяться антиоксиданти, які допоможуть захистити від хвороб серця, раку товстої кишки, депресії та занепокоєння.
Перевірка постави та зручності робочого місця. Хороша постава допоможе почуватися більш спокійно. При роботі за комп’ютером зверніть увагу на розташування монітора, те, як ви сидите і т.п. Це дозволить уникнути професійних травм.
Розгадування кросвордів. Вчені з Медичного центру Університету Раша виявили, що інтелектуальні навантаження надають захисний вплив на мозок. При регулярному розгадуванні кросвордів, читанні тощо. у вас знизиться можливість розвитку хвороби Альцгеймера.
Зважування. Підтримка здорової ваги може захистити від серцевих хвороб. А для жінок це ще й зменшить ризик розвитку захворювань тазового дна.
Заміна харчових продуктів. Білий хліб, рис, макарони, крекери потрібно замінити на цільнозернові продукти, при приготуванні індички та курки потрібно знімати з них шкіру, брати пісні шматки свинини або яловичини, замість одного солодкого напою в день пити одну склянку води, а як перекушування брати мигдаль. кешью, шматочок фрукта або морквяні палички, змочені в хумусі. Обов’язково додайте до раціону також одну порцію некрохмалистих овочів.
Підйоми сходами. Завдяки їм ви покращите кровообіг, натренуєте легені та м’язи нижньої частини тіла.
Розтяжка. За рахунок регулярної розтяжки ви уникнете травм, залишатиметеся гнучкими і зможете вільно пересуватися навіть у старості.