Чи варто дружити із колегами по офісу

14.09.2024   06:20    13

Відомо, що дружня атмосфера і теплі відносини у колективі позитивно впливають на ефективність роботи усіх співробітників компанії. Адже на роботі ми проводимо більше часу, ніж будь-де. І звичайно ж, кожному з нас хочеться там почуватися комфортно і спокійно. З колегами по роботі завжди можна поділитися своїми проблемами, а також просто розслабитися і поговорити на цікаві теми.

Однак офісна дружба, окрім позитивних моментів, може бути причиною багатьох проблем на робочому місці. Доктор Ян Ягер у своїй книзі “Сила дружби, і як вона визначає наше життя” уважно проаналізував це питання і прийшов до висновку, що офісні дружні відносини можуть мати як позитивні, так і негативні сторони.

Позитивні сторони офісної дружби

Тепла і дружня атмосфера

Зараз керівники багатьох компаній докладають чимало зусиль для створення сприятливих умов для своїх працівників (корпоративи, колективний відпочинок на природі, матеріальні заохочення, бонуси за гарну роботу). Також дуже приємно йти на роботу з думками, що там ви зустрінете друзів, з якими можна поспілкуватися, а під час перерви випити чашечку кави.

Підтримка друга

Не завжди у колективі можна знайти людину, яка змогла б безкорисливо вам допомогти у вирішенні будь-яких робочих проблем. Але якщо у вас на роботі все-таки є такий друг — це чудово! Він завжди прийде на допомогу і виручить у скрутну хвилину. Такий друг чесно і відверто може розповісти вам про ваші недоліки і дати слушну пораду, або прикрити, якщо у вас виникне необхідність кудись відлучитися, або ви запізнюєтеся на роботу.

Останні новини:  Як почистити холодильник та мікрохвильову піч з нержавіючої сталі: плями зникнуть миттєво

Багато людей за рекомендацією своїх друзів отримують гарну роботу або підвищення. Також є компанії, які розробляють програми заохочення співробітників, що рекомендують своїх друзів на вільні вакансії.

Перебування в курсі усіх подій

Люди, які у колективі тримаються відокремлено, не мають друзів і не спілкуються з колегами, зазвичай, позбавлені необхідної інформації про справи компанії. Якщо у вас на роботі є друзі, ви завжди будете в курсі усіх справ. Друг завжди зможе розповісти вам багато цікавого і корисного. Ви будете отримувати інформацію про майбутні премії, перевірки та інші важливі події у колективі.




Попередження про проблеми

Не секрет, що у будь-якому робочому процесі можуть виникати різноманітні форс-мажорні ситуації. І коли щось йде не так, а вам загрожують серйозні проблеми, друг завжди про це вас попередить.

Останні новини:  Як годувати кішку в умовах стресу або зміни обстановки

У цьому випадку ви завжди зможете заздалегідь продумати свої дії та оцінити ситуацію.

Негативні сторони дружби у робочому колективі

Сторонні розмови у робочий час

З приятелями по роботі завжди хочеться поговорити на абстрактні теми. Але якщо ви будете витрачати весь робочий час на розмови з другом, то це, звичайно, негативно позначиться на вашій продуктивності. Особливо, якщо ви працюєте за комп’ютером, набираєте текст або робите щось таке, що потребує уваги, точності та швидкості.

Неоднозначність ставлення керівництва до дружби

Керівництво, зазвичай, неоднозначно ставиться до дружби у колективі. Звичайно, його влаштовує, коли в офісі все спокійно, немає пліток, сварок і чвар. Однак до дружби між підлеглими воно ставиться з великою обережністю. На думку більшості керівників, офіс — це не місце для дружніх посиденьок і дружнього спілкування. Вони вважають, що для співробітників головне — це ефективна робота і збільшення прибутку компанії. А будь-які дружні стосунки — просто марнування безцінного робочого часу.

До того ж, керівництво чудово розуміє, що співробітники, які між собою дружать, завжди за потреби можуть один одного прикрити. А також приховати від нього яку-небудь інформацію.

Останні новини:  Як правильно мити підлогу, щоб завжди була чистою і свіжою: добірка хитрощів

Ненадійні друзі

Може так статися, що секрети, якими ви ділитеся один з одним, стануть надбанням інших співробітників і керівництва. Тому подумайте, перш ніж про щось говорити зі своїми друзями. Також не поспішайте ділитися своїм ставленням до керівництва. Будь-яка ваша таємниця може стати відомою усьому колективу і нічого гарного з цього не вийде.

Конфлікти та низька працездатність

Часто буває так, що навіть у найближчих друзів виникають суперечки або конфлікти через робочі питання. Це може бути й бажання отримати одну і ту ж вакансію, і невдоволення розміром заробітної плати, а також неоднакове ставлення керівництва. А як результат — суперечки, з’ясування стосунків і небажання йти на роботу. Все це може негативно вплинути на працездатність усього колективу.

Після цього всього напрошується питання: чи варто мати друзів на роботі? Звичайно, треба заводити друзів, спілкуватися з колегами, і намагатися підтримувати з усіма гарні теплі стосунки. Однак не варто забувати про те, що існує певна етика і субординація у відносинах між співробітниками. Також зовсім не обов’язково ділитися своїми потаємними думками та секретами у трудовому колективі.