Чи корисний кефір для здоров’я

23.09.2024   15:00    75


Дослідження показують, що з вживанням кефіру пов’язана ціла низка позитивних ефектів на здоров’я.

Дослідники з Ветеринарного коледжу Обернського університету у співпраці з Бразильським університетом у Віла-Велья в ході дослідження на щурах виявили, що кефір позитивно впливає на артеріальний тиск. У щурів-гіпертоніків, яким давали кефір, зменшилася кількість бактеріальних токсинів у крові та значно покращилися показники кров’яного тиску – одночасно став більш здоровим баланс кишкових бактерій.


Вчені зробили висновок, що «правильна» кишкова флора сприяють здоровому кров’яному тиску і перевірили теорію на людях. Учасники експерименту протягом дванадцяти тижнів щодня вживали кефір і сир, і саме у них в результаті (порівняно з контрольною групою, яка не вживала ці продукти) було зафіксовано нижчий кров’яний тиск, нижчий рівень шкідливого холестерину та нижчі параметри цукру в крові.

«Завдяки кефіру знижується ризик серцево-судинних подій», – резюмували автори дослідження.

Що містить кефір? У ньому є багато поживних речовин і білка. Зокрема, містяться кальцій, залізо, магній та йод, важливі для побудови та зміцнення зубів та кісток.

Його білок використовується м’язами. Крім того, кефір містить вітаміни А, В та D, а також фолієву кислоту, рибофлавін, фосфор.

Корисний для зміцнення імунітету. У кефірі багато пробіотиків, які позитивно впливають на кишкову флору, що, у свою чергу, сприяє зміцненню імунної системи, чистоті шкіри та здоровому травленню. Аргентинські дослідники дійшли висновку, що пробіотики, які містяться в кефірі, можуть покращувати захист від інфекцій.

Знижує ризик раку. Іранськими вченими були проаналізовані дослідження щодо раку молочної залози, раку товстої кишки, раку шлунка, раку шкіри та лейкемії.

В результаті свого метааналізу вони зробили висновок, що прийом кефіру забезпечує профілактику раку за рахунок біологічно активних сполук, включаючи пептиди, полісахариди та сфінголіпіди.

Магазинний кефір відрізняється від домашнього. У кефірі промислового виробництва грибки не використовуються. Натомість він створюється бактеріями та дріжджами. В результаті покупний кефір на смак трохи відрізняється від домашнього кефіру.




Крім того, що кефір, котрий промислово виробляється містить не спирт, а лактозу. Кефір, вирощений грибом, містить спирт, але майже не містить лактози – це здоровіша альтернатива для людей з її непереносимістю.


dailynews.kyiv.ua