Дослідники проаналізували старі відеозаписи шимпанзе Джонні та Ренати, кожен з яких, здається, вимовляв слово, схоже на «мама», пише Успіх in UA.
Джонні жив у заповіднику приматів Suncoast у Флориді, і його голос був записаний на домашнє відео.
Ренату зняли в кінохроніці Universal Studios «Слухайте! Італійці представили шимпанзе, що розмовляє» 1962 року.
Існують дві основні теорії, що пояснюють, чому шимпанзе не можуть видавати звуки людської мови: фізіологічна проблема в губах, язиці або ротовій системі, або відсутність необхідних мозкових шляхів. Однак нові дані ставлять під сумнів ці уявлення, повідомляє techno.nv.
Раніше дослідження проводилися в умовах, що не відповідали етичним стандартам, і часто включали травмування мавп. Дослідники пояснюють, що умови утримання тоді були неприйнятними і не враховували емоційні та соціальні потреби тварин.
Для перевірки здатності шимпанзе відтворювати людські слова, команда провела експеримент, порівнявши голоси шимпанзе з голосами людей, які страждають на мовні патології.
Учасникам експерименту запропонували записати слова, вимовлені під час тесту, і більшість погодилася, що Рената вимовляла звуки, що нагадують «мама». Ці результати показують, що шимпанзе здатні до вокального навчання і можуть відтворювати людські слова.
Дослідники зробили висновок, що шимпанзе володіють необхідними нейронними шляхами для мовлення, і їх недооцінювали раніше через помилки в методах досліджень. Однак не всі вчені згодні з цими висновками.
Джулія Фішер з Німецького центру приматів у Геттінгені вважає, що вокальні здібності мавп не мають нічого спільного з людською мовою.