Ви все ще вважаєте жінок слабкою статтю з зачатками інтелекту? Або цілком серйозно вірите, що ваші мами та бабусі народилися з повареною книгою в руках і довідником з догляду за дітьми? Тоді саме час спуститися з небес на землю і дослідити справжню природу жінки, вільну від дурних забобонів. Отже, стереотипи про жінок, які вчені давно списали з рахунків.
В які стереотипи про жінок багато хто досі вірить?
Жінки слабші ніж чоловіки
У якомусь сенсі цей міф виправданий. Ми дійсно маємо на 23-30% менше м’язової маси. Це обмежує наші фізичні можливості у порівнянні з чоловіками. З іншого боку, саме «слабка стать» володіє подвійним набором Х-хромосом. І це робить нас більш стійкими до різних вірусів і інфекцій. Ми легше переносимо голод, стрибки тиску і температури. З меншими втратами пристосовуємося до стресових ситуацій, а також несприйнятливі до багатьох генетичних захворювань.
Жінки — боягузки за натурою
Миролюбність «слабкої статі», їх небажання вступати у війни та постійно конкурувати не означає, що жінкам властива сміливість або агресивний натиск. Дослідження німецьких вчених довели, що дівчата куди більш ризиковані, ніж чоловіки, швидше міркують в екстрених ситуаціях, їм простіше здійснювати сміливі вчинки. Єдине, що їх гальмує — необхідність піклуватися про дітей.
Жінки від природи люблять дітей
І знову промах! Той самий материнський інстинкт, по-перше, включається не завжди, по-друге, далеко не у всіх. Багатьох жінок дитячі соплі і крики виводять з рівноваги, і це підтверджують дослідження Каліфорнійського університету, який нарахував в 9 разів більше скарг на дітей саме з боку жіночої статі. Хоча в тій же мірі це може означати, що ми просто більш уважні до дитячої поведінки і виховання.
Прикраси і бантики — це так по-жіночому
Щоб зрозуміти, якому одягу віддають перевагу більшість жінок, загляньте до них додому, коли вони одні і не чекають гостей. Переважна більшість з нас не надінуть ні рюшів, ні панчіх, ні кілець, тому що це незручно. Рожеве і блискуче дами вибирають виключно в корисливих цілях — залучити чоловіків, які ведуться на все блискуче і шарудливе, як діти.
Моногамний шлюб придумали хитрі дами
«Чоловік полігамний, — скаже багато хто. — Всі ці ігри в сім’ю і «секс у шлюбі» придумали жінки». Правда, все рівно навпаки! Моногамія — винахід патріархального суспільства, яке таким способом захистило право всіх чоловіків бути продовжувачами роду, незважаючи на статус, фізичні дані та фінансове становище. У цій системі жінка не може спати з усіма, хто їй подобається. Найсильніший і впливовий самець дістанеться тільки одній, іншим доведеться задовольнятися залишками.
Жінки живуть довше
Все залежить від подачі. Можливо, це раніше чоловіки сходять з дистанції через пияцтва, паління і небажання підтримувати здоров’я, хоча б періодично відвідуючи лікарів? До речі, після 50-ти шанси обох статей вирівнюється. Пік кризи у чоловіків позаду, тоді як дами стикаються з менопаузою, яка призводить до нестачі життєво-важливих гормонів і серйозно б’є по здоров’ю.
Жінки — чистюлі від природи
Для початку згадаємо, що любов до чистоти — навик соціально-набутий, який батьки можуть прищепити або ні. Багато залежить від особистості та виховання, а ніяк не від статевої приналежності. По-друге, дослідження американських вчених виявили цікавий парадокс. Робочі столи, шафи та сумочки жінок містять на порядок більше небезпечних бактерій. Причина? Косметика.
Жінка може похвалитися гострим розумом
Всі ці анекдоти про дивну жіночу логіку і дурненьких блондинок породили впевненість в тому, що представниці прекрасної статі обділені розумом. Але це не так. Численні тести інтелекту виявили таку закономірність: слабка стать в середньому має результати на порядок вище, ніж показує сильна стать. А все тому, що серед чоловіків великий розкид між дурнями та геніями, тоді як дами воліють займати усереднені показники.
Жінкам можна відмовитися від м’яса
Існує міф, ніби дамам корисно замінювати м’ясо фруктами та овочами, тому що, на відміну від чоловіків, ми не потребуємо великої дози білка, м’язової маси у нас менше, робота сидяча. Але це дурість. Гормони, які регулюють життєдіяльність організму, будуються на білках. Вони ж контролюють функції репродуктивної системи, без якої жінка не зможе завагітніти та виносити дитину.
Змії та комахи — головна фобія жінок
Стереотипи про жінок включають і фобії про милих повзучих створінь природи. Проте психіатрична статистика стверджує, що страх павуків і тарганів в 3 рази частіше зустрічається серед чоловіків. Ще одне цікаве спостереження — жертв зміїних укусів у 8 разів більше теж серед сильної статі. У чому заковика? Гормон тестостерон, який виділяється у чоловіків разом з потом, викликає агресію тварин і, по суті, провокує їх на напад. Ось чому танці з пітонами — забава суто жіноча.
З жінок виходять погані працівники
Чоловік — годувальник, тому не може дозволити собі халтуру. Він не прив’язаний до дітей, більш витривалий і, відповідно, повинен отримувати більше грошей. Такі установки закладені в сучасному суспільстві, де жіноча праця дискредитована на тій основі, що дама може піти в декрет або взяти відпустку по хворобі дитини. Однак працюють чоловіки та жінки на рівних, якщо не вважати професій, пов’язаних з великим фізичним навантаженням.
За статистикою, більше жінок
Якщо з цих даних виключити Індію і Китай, де штучно збільшують народження хлопчиків, дисбаланс новонароджених все одно буде на користь чоловіків, яких по всьому світу народжується на 3,4% більше. До 30-ти років на тисячу чоловіків припадає близько 968 жінок. Але потім цифри вирівнюються через ранню чоловічу смертність.