Штучне Сонце на Землі – термоядерний синтез, що розв'яже проблеми людства з електроенергією

03.08.2024   00:30    33

У червні 2024 року на японському термоядерному проєкті JT-60SA сталася знакова подія: там стартували експериментальні дослідження термоядерного синтезу – технології видобутку енергії у злиттях атомних ядер. Увесь науковий світ скооперувався для побудови цього об’єкта, і дослідження на ньому можуть відкрити цілковито нову віху у сучасній фізиці й енергетиці.

Це викликало ажіотаж у світових медіа. На шпальтах багатьох із них з’явилися заголовки, що ера термоядерної енергії вже не за горами.

Останні новини:  Науковці показали, як виглядатиме Земля через 250 млн років

Дослідження на JT-60SA допоможуть добудувати на Лазуровому березі у Франції надпотужний термоядерний реактор ITER, що має запрацювати за 15 років. Його вартість вже склала $20 млрд доларів, розповідає LIGA.net гендиректор проєкту П’єтро Барабаскі, і ще щонайменше $5 млрд проєкт потребуватиме додатково.

Але останніми роками з’являється багато приватних ініціатив. Стартапи отримують фінансування від великих інвесторів, таких як Джефф Безос і Microsoft, проводять цікаві дослідження й будують свої машини, менші за ITER, але не менш перспективні.

Своя експериментальна термоядерна установка «Ураган-2М» є і в Україні.

Останні новини:  У Японії на руїнах палацу археологи виявили найстарішу таблицю множення: їй близько 1300 років

Якщо прогнози науковців справдяться і термоядерні технології вийдуть на енергетичний ринок, орієнтовно до 2050 року такі електростанції зможуть генерувати до 2 ГВт енергії. Тобто, лише одна станція забезпечить 20% українських потреб.