1
Прийнято вважати, що пізній час їди ввечері сприяє набору ваги, але вчені констатують: час, коли людина їсть перед сном, «зовсім не впливає» на його вагу.
Існує теорія, згідно з якою їжа вночі йде врозріз із циркадними ритмами людей, і що нічний час призначений для відпочинку, а не для їжі. Проте дослідження, проведене університетами Абердіна та Суррея, показало, що людина може мати звичку рясно снідати, ні рясно вечеряти: час їди не впливатиме на її вагу.
Дослідники запросили для обстеження здорових людей із надмірною вагою. Протягом чотирьох тижнів частина учасників харчувалася за принципом «рясний сніданок та невелика вечеря», частина – за принципом «невеликий сніданок та рясна вечеря». За словами вчених, вони припускали, що рясний сніданок і невелика вечеря збільшать кількість спалених калорій, а також допоможуть втрати ваги у піддослідних. Але вони не виявили «ніяких відмінностей» у масі тіла або в тому, скільки калорій воно спалювало у стані спокою. Також не було суттєвих відмінностей у добових рівнях глюкози, інсуліну чи ліпідів у крові.
Вчені прийшли до висновку, що час отримання калорій організмом не надає вирішального впливу на його вагу – головним є співвідношення одержуваних і калорій.
«Їжа, що перевищує реальну добову потребу людини в калоріях, – це найшвидший спосіб набрати вагу. Якщо створюється дефіцит калорій, починається схуднення. Переїдання, надлишок калорій не лише спричиняють збільшення ваги, а й підвищують ризик розвитку хронічних проблем зі здоров’ям, раку», – постулювали науковці.
Також вони повідомили, що схема прийому їжі, що складається з великого сніданку та невеликої вечері, допомагала людям відчувати менше голоду протягом дня.