Співробітники Національного заповідника «Хортиця» розповіли про кістки мамонта, які недавно знайшли на околиці Запоріжжя. Їм приблизно десять тисяч років.
Про це повідомляє «Укрінформу».
Великі кістки тварини помітив запоріжець Костянтин Неліпа після падіння рівня води в Дніпрі. Він одразу розповів про це співробітникам заповідника «Хортиця», які ідентифікували знахідку як кістки із мамонтової фауни.
«Це епоха палеоліту, одразу після льодовикового періоду. Забрали їх, бо вони були на поверхні, лежали не у воді, а на суходолі, могли зруйнуватися, привезли в заповідник та почали думати, що з ними робити», — розповів в.о. завідувача відділу охорони пам’яток історії, археології та природи Національного заповідника «Хортиця» Михайло Муленко.
Було знайдено три праві кістки: плечову, лопатку та велику гомілкову. Вони щільно розташовувалися на узбережжі — в межах п’яти-шести метрів. Вірогідно, вони належать одній тварини, а десь неподалік може знаходитись продовження скелета, тож планується пошук інших кісток із залученням гідроархеологів.
Заповідник «Хортиця» звернувся до профільних спеціалістів з Національного природничого музею НАН України у Києві та до спілки палеонтологів у соцмережах. Вони відповіли, що це кістки представника саме мамонтової фауни.
«Найвірогідніше, що це «мамонт найвеличніший» або «волохатий». Той, який в мультфільмі «Льодовиковий період»», — сказав Михайло Муленко.
На території Запорізької області знахідки саме мамонтової фауни є досить одиничними. Вони дають змогу дізнатися про міграцію цих тварин, де вони мешкали.
Науковці зазначають, що це унікальна знахідка. Більше ніж 100 років тому на Хортиці вже знаходили кістки південного слона, але вони не збереглися після Другої світової війни.
Щодо знайдених кісток мамонта, то дві з них точно поєднуються між собою.
«Мамонт взагалі був великою твариною — 10 тонн вага і до 5 метрів висота. Передня кінцівка у мамонта більша ніж задня. Довжина плечової кістки, яку було знайдено, понад метр. Тобто вся кінцівка була понад 2,5 метра. Тож, в холці тварина була 4 метри точно», — пояснив Михайло Муленко.
Після проведення спеціальних тестів кістки можуть відправити на дослідження в Європу, щоб дізнатися, коли саме тварина загинула.
«В одного з членів нашої команди Іллі Малика, який брав участь у підйомі кісток, був день народження, і ми дали ім’я цьому мамонту — Ілюша», — зауважили науковці.
Знахідку продовжать досліджувати у Запоріжжі. Жителі та гості міста вже можуть її побачити. З 14 по 18 серпня в Історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» діє виставка «Давні тварини Запорізького краю», на якій поряд з іншими артефактами виставили і новознайдені кістки запорізького мамонта.