Чому при перегріві двигуна не можна відразу відкривати капот, що може зламатися в машині, якщо сильно грюкнути дверима, чому без регулювання сходження-розвалу їздити небезпечно? На запитання читачів «АвтоСвіту» відповідає начальник департаменту сервісу «УКРАВТО ГРУП» Олександр Чаленко.
Чому при перегріві двигуна не можна відразу відкривати капот?
Через некоректну роботу системи охолодження будь-який автомобіль, незалежно від марки, класу та року випуску, закипить, як самовар. Якщо це сталося, спочатку необхідно припаркуватися біля краю дороги, щоб не створювати перешкод іншим учасникам руху. А лізти під капот потрібно лише тоді, коли машина охолоне. Поки вона гаряча, краще не відкривати капот. Нагадаю, що температура кипіння охолоджувальної рідини – 100 градусів, і вона може хлинути фонтаном на обличчя автомобіліста.
Також не варто охолоджувати автомобіль, поливаючи двигун холодною водою. Не забувайте, що перегріви двигуна ведуть до того, що олива вигоряє й двигун може заклинити.
Що може зламатися в машині, якщо сильно грюкнути дверима?
Якщо сильно грюкати дверима машини, її механізм може заклинити або порушиться герметичність. Найчастіший сценарій — це вихід з ладу або деформація клямки, що згодом ускладнить закриття або відкриття дверей. Сильний удар нерідко сприяє пошкодженню механізму блокування, а також троса чи тяги (вони з’єднують ручку дверей з клямкою. Також можуть відірватися деталі обшивки або ущільнювачі, які забезпечують герметичність дверей. А ще можуть вийти з ладу електропроводи та датчики.
Кажуть, що без періодичного регулювання сходження-розвалу їздити небезпечно. Чи це правда?
Дійсно, без регулювання сходження-розвалу термін служби автомобіля скорочуватиметься, а ризик ДТП зросте. З ладу можуть вийти шини – вони почнуть нерівномірно й передчасно зношуватися. До того ж неправильний кут встановлення коліс веде до збільшення опору коченню, що спричинить підвищену витрату пального. Загалом машина може стати нестійкою.
Може постраждати й підвіска, адже неправильний кут встановлення коліс призводить до підвищеного навантаження на її деталі. А при сильному порушенні кута деталі підвіски можуть зовсім зламатися. Крім того, можуть виникнути проблеми й з рульовим управлінням – йдеться про підвищення зносу рульових тяг та наконечників. При цьому машина стане менш чутливою до поворотів керма і керування загалом ускладниться.
Сходження-розвал бажано регулювати кожні 10-20 тисяч кілометрів та обов’язково після ремонту підвіски. Бажано проводити процедуру у спеціалізованому автосервісі, працівники якого забезпечені необхідним обладнанням
Почав активно користуватися кондиціонером в автомобілі й за кілька днів став почуватися некомфортно. Розумію, що потрібно міняти салонний фільтр, але при виборі нового зіткнувся з низкою особливостей, у яких не можу розібратися.
Є 2 види салонних фільтрів – протипилові та вугільні. Перші фільтрують повітря від пилу та механічних забруднень. Коштують вони дешево, але не здатні захистити від різних хімічних елементів, які можуть потрапити до салону через повітроводи. Вугільні фільтри не пускають в салон не тільки пил, а й неприємні запахи. Крім того, вугільний фільтр дозволяє не пустити в салон бактерії, які можуть накопичуватися на випарнику кондиціонера.
Річ у тім, що при роботі кондиціонера на випарнику утворюється конденсат, а будь-яка вологість спричиняє появу бактерій. Звичайно, періодично потрібно проводити чистку повітроводів спеціальними засобами, але краще встановити вугільний фільтр, який врятує водія від негативних наслідків, першим з яких може стати алергія. Рекомендується змінювати повітряний фільтр салону в середньому раз на рік незалежно від того, який він – вугільний чи просто паперовий.
Як і у всіх, кузов моєї машини страждає від дрібних подряпин. Знаю, що полірувати можна лише кілька разів, бо лак від цього стирається. Звідси питання: чи можна покрити кузов лаком поверх фарби, щоб шар лаку був товстішим і полірувати подряпини можна було більше разів?
З огляду на пікантність питання є ризик того, що нанесений лак може спучитися (підніметься) і ця процедура результату не дасть. Адже найчастіше, коли йдеться про відновлювальний ремонт, його проводять, використовуючи зовсім інший алгоритм.
Захистити ЛФП можна за допомогою інших засобів. Наприклад, нанести керамічне покриття. За рівнем захисту лакофарбового покриття з ним зараз навряд чи щось зрівняється. Це покриття має безкомпромісну стійкість до механічних пошкоджень, а також надійно захищає кузов від хімічних впливів та ультрафіолетових променів. Виробники цих засобів заявляють, що покриття не тріскається і при належному догляді не втрачає своїх властивостей довгі роки.