Дослідники із Сіднейського університету з’ясували, що поріг виживання людини за умови нормальної життєдіяльності становить лише 34 °C.
Фізіолог Оллі Джей і його команда використовували сучасну кліматичну камеру, здатну імітувати різні температурні та вологісні умови, щоб з’ясувати, коли спека стає смертельно небезпечною. Камера, побудована за 2 мільйони австралійських доларів, дає змогу точно контролювати температуру, вологість та інші параметри, щоб дослідити, як організм справляється з тепловим стресом.
Дослідження показує, що традиційні підходи, засновані на математичних моделях, можуть недооцінювати небезпеку високих температур. У 2010 році було запропоновано модель, що визначає «температуру вологого термометра« (WBT) у 35 °C як межу виживання, але ця модель не враховувала реальні фізіологічні процеси, такі як потовиділення. Нова модель команди Джей враховує вік, фізичну активність і вплив сонячних променів, що дає змогу точніше оцінити межі виживання.
Результати показують, що граничні значення WBT для виживання можуть коливатися від 26 °C до 34 °C для молодих людей і від 21 °C до 34 °C для літніх. Не дивно, що виживання в умовах сонця виявляється складнішим, ніж у тіні, особливо для літніх людей. Дослідники також розглядають, які умови є безпечними для виконання повсякденних завдань, як-от ходьба і підйом по сходах.
У майбутньому команда планує продовжити випробування на людях, щоб поліпшити свою модель і розробити точніші рекомендації для захисту здоров’я в умовах екстремальної спеки. Ці дослідження допоможуть краще підготуватися до мінливих кліматичних умов, які роблять теплові хвилі все більш небезпечними.