"Золота жаба": як китайський робот зробив епічний знімок на зворотному боці Місяця (відео)

25.07.2024   20:21    28

Маленький місяцехід визначив ідеальне положення, з якого можна зробити історичну фотографію.

Китайські вчені розповіли, як крихітний місяцехід місії «Чан’е-6» використовував штучний інтелект, щоб зробити епічний знімок на зворотному боці Місяця, пише Space.

Посадковий модуль місії «Чан’е-6» вирушив на зворотний бік Місяця, щоб вперше в історії зібрати там зразки місячного ґрунту. Про всі подробиці цієї місії Фокус уже писав раніше. Незабаром після запуску стало відомо, що на борту модуля перебуває маленький сюрприз. Ним виявився місяцехід вагою 5 кг під назвою Jinchan, що перекладається як «золота жаба». Місяцехід був оснащений поліпшеним автономним штучним інтелектом і обладнанням.

Останні новини:  Прикордонники ефектно уразили гармату окупантів на півдні. ВІДЕО

Тепер китайські вчені показали на новому відео, наскільки функціональним був місяцехід і як змодельована місячна місцевість використовувалася як випробувальний полігон для навчання робота зі штучним інтелектом робити знімки на зворотному боці Місяця.

За словами вчених, після посадки на Місяць, місяцехід самостійно від’єднався від посадкового модуля і перемістився у відносно підходяще місце для зйомки. Він зміг вибрати найкращий ракурс і композицію, і в такий спосіб зафіксував посадковий модуль місії «Чан’є-6» на поверхні зворотного боку Місяця. Варто сказати, що на фотографії видно, що посадковий модуль тримає за допомогою маніпулятора прапор КНР.




За словами вчених, місяцехід використовував нейронні мережі, щоб вчитися на власному досвіді і вносити корективи в процес зйомки. Це дало змогу місяцеходу зайняти потрібне положення позицію для ідеального знімка посадкового модуля.

Останні новини:  Пілоти роти "РУБАК" бригади "Червона Калина" працюють на Покровському напрямку (відео)
Чан'е-6Fullscreen
За словами вчених, після посадки на Місяць, місяцехід самостійно від’єднався від посадкового модуля і перемістився у відносно підходяще місце для зйомки. Він зміг вибрати найкращий ракурс і композицію, і в такий спосіб зафіксував посадковий модуль місії «Чан’є-6» на поверхні зворотного боку Місяця. Варто сказати, що на фотографії видно, що посадковий модуль тримає за допомогою маніпулятора прапор КНР
Фото: CNSA

Раніше Китай уже відправив на Місяць два місяцеходи — «Юйту» і «Юйту-2» і кожен важив по 140 кг. Перший приземлився на видимій стороні Місяця разом із модулем місії «Чан’є-3» у 2013 році, а другий — у рамках місії «Чан’є-4» у 2019 році. Остання посадка відбулася на зворотному боці Місяця. Але крихітний місяцехід місії «Чан’є-6» виявився більш самодостатнім у плані досягнення своєї мети, кажуть учені.

Останні новини:  Візити за дзвінком. У глибокому морі знайдено тварину, яка демонструє розумну поведінку (відео)

Після того, як місяцехід Jinchan зробив історичну фотографію, спеціальний апарат відправив зібрані зразки місячного ґрунту на місячну орбіту. Там він передав їх іншому апарату, який у спеціальній капсулі доставив їх на Землю наприкінці червня. Загалом було доставлено майже 2 кг зразків гірської породи зі зворотного боку Місяця. Китайські вчені вже почали аналіз цінного вантажу.