Власник BMW X5 відсудив 1,9 мільйона доларів у виробника

10.07.2024   14:00    434
Власник X5 вів судову боротьбу з BMW майже вісім років за те, що плавне закривання дверей відрізало йому великий палець.

У доволі незвичній справі власник BMW X5 2013 року вийшов переможцем. Втрата великого пальця врешті-решт призвела до рішення про виплату 1,9 мільйона доларів, яку ще має зробити німецький автовиробник. 

Годвін Боатенг, самозайнятий інженер-програміст, стверджував, що несправні двері з плавним закриттям на його позашляховику призвели до відрізання кінчика великого пальця. 

У липні 2016 року житель Нью-Йорка Годвін Боатенг спирався правою рукою на стійку дверей водія, а двері були відкриті приблизно на один фут (або 30 см). Потім дверцята закрилися на його великому пальці, і хірурги не змогли його знову прикріпити. Боатенг швидко подав до суду на BMW на 3 мільйони доларів, стверджуючи, що він втратить 250 000 доларів на рік як самозайнятий інженер-програміст. 

Останні новини:  Subaru Forester 2024 викликав особливий інтерес у покупців

Необережність чи дефект? 

BMW оглянула X5 Боатенга і дійшла висновку, що проблем із системою плавного закриття дверей немає. Компанія додала, що в інструкції з експлуатації містяться попередження про двері, і стверджувала, що «позивач з дитинства розумів, що не можна просовувати палець або частину тіла між дверима та їх рамою, коли вони зачиняються». 
Справа була передана до суду, і на початку цього місяця журі присудило Боатенгу 1,9 мільйона доларів компенсації. Хоча BMW не було визнано винним у наявності дефектних дверей, журі все ж дійшло висновку, що виробник на 100% винен у травмі великого пальця Боатенга. Наразі незрозуміло, чи планує BMW оскаржити вирок. 

Останні новини:  Як максимально продовжити термін служби електромобіля

У позові Боатенг стверджував, що двері BMW з плавним закриттям небезпечні порівняно з вікнами, які використовують датчики для визначення предмету між вікном і рамою. Крім того, він стверджував, що BMW знала про потенційні проблеми безпеки з дверима з плавним закриттям принаймні з 2002 року. 

Позов містив графічний опис травми великого пальця Боатенга, в якому говорилося, що двері не «м’яко пройшли через тканини, нерви, кровоносні судини, сухожилля, мускулатуру та кісткову структуру великого пальця правої руки Боатенга». 

Останні новини:  Ford випустить гібридний пікап

Після вердикту BMW продовжує наполягати, що ні в автомобілі, ні в його дверях з плавним закриттям немає нічого дефектного. Чи призведе це до майбутніх змін дизайну з акцентом на безпеку користувача, ще невідомо. 

Раніше стало відомо, що BMW отримала позов у 5 мільйонів доларів за проблемну антену.


motorcar.com.ua