Вдарити, щоб захиститися: Китай має намір випробувати космічну зброю

10.07.2024   13:30    954

Слідом за NASA Китай збирається випробувати технологію захисту Землі від потенційних ударів із космосу.

Китайські вчені представили у статті для Journal of Deep Space Exploration свій план із завдання удару по астероїду, щоб перевірити технологію планетарного захисту. Таку саму технологію вперше випробувало NASA 2022 року і дуже успішно, пише Futurism.

 

Згідно зі статтею, китайські вчені планують до 2030 року відправити космічний апарат до навколоземного астероїда завширшки приблизно 30 метрів, щоб той міг завдати по каменю удару. У такий спосіб Китай збирається перевірити технологію захисту Землі від потенційно небезпечних астероїдів, які можуть впасти на нашу планету.

Останні новини:  Археологи знайшли цілу статую бога Гермеса в каналізації (фото)

Спочатку вчені вибрали як ціль для нанесення удару астероїд 2019 VL5, але потім було обрано інший навколоземний космічний камінь під назвою 2015 XF261.

Згідно з планом, місія складатиметься з двох космічних апаратів. Спочатку до астероїда прибуде апарат для спостереження за каменем, яке триватиме протягом 3-6 місяців. Потім до своєї мети прибуде інший апарат, який і повинен буде врізатися в астероїд. За нанесенням удару та його наслідками спостерігатиме перший зонд.

Останні новини:  Археологи знайшли древній цирк Римської Імперії
DART Fullscreen
Два роки тому NASA вже провело своє випробування технології захисту Землі від астероїдів, коли зонд DART зіткнувся з астероїдом Діморф шириною 170 метрів.
Фото: NASA

Два роки тому NASA вже провело своє випробування технології захисту Землі від астероїдів, коли зонд DART зіткнувся з астероїдом Діморф шириною 170 метрів. Це була перша у світі демонстрація технології планетарного захисту. За зіткненням спостерігав інший зонд, який вирушив разом з апаратом, що завдав удару по астероїду. З’ясувалося, що орбіта Діморфа, який обертається навколо більшого астероїда Дідім, змінилася. Таким чином у NASA дійшли висновку, що ця технологія працює і її можна використовувати для захисту Землі від небезпечних астероїдів.
Також для захисту планети від небезпечного космічного каміння NASA створює телескоп NEO Surveyor, який вирушить на орбіту 2028 року. З його допомогою вчені відстежуватимуть рух будь-яких потенційно небезпечних астероїдів, які коли-небудь можуть врізатися в Землю.

Останні новини:  Вчені знайшли кімнату, де проходила Таємна вечеря Ісуса Христа

Відомо, що в найближчому майбутньому жоден астероїд не повинен зіткнутися із Землею, але спостереження за ними тривають, адже різні космічні явища можуть змінити траєкторію руху цих каменів.