У РФ прогнозують "тиху економічну кризу" до кінця 2024 року

09.07.2024   08:08    335

У РФ прогнозують тиху економічну кризу до кінця 2024 року

Фото: Getty Images

РФ загрожує «тиха криза» у 2024 році

Попри номінальне прискорення зростання кредитного портфеля банків РФ, його реальна динаміка сповільнюється через зростання інфляції.

Росія може постати перед проблемою «тихої кризи» в економіці вже у другій половині 2024 року, оскільки основні рушійні сили економічного зростання — споживання громадян і капітальні інвестиції — опиняться під загрозою через можливе підвищення Центробанком ключової ставки, передає російське The Moscow Times у понеділлк, 8 липня.

Останні новини:  Словаччина мимохіть озброює Україну своїми боєприпасами - ЗМІ

Відповідного висновку дійшли аналітики близького до влади РФ Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування (ЦМАКП).

Згідно з оцінкою експертів, попри номінальне прискорення зростання кредитного портфеля банків, його реальна динаміка сповільнюється через зростання інфляції.

«Це вже є ознакою майбутнього охолодження», — пишуть аналітики.

Так, після можливого підвищення відсоткових ставок слідом за зростанням інфляції «позичальники, які мають високе боргове навантаження, можуть зіткнутися з неможливістю коштом залучення нових запозичень покрити виплати за раніше накопиченим боргом».

Останні новини:  Атака на порт Кавказ: ЗМІ припускають, що постраждало судно Конро Трейдер

У ЦМАКП прогнозований сценарій назвали «тихою кризою». Економічне явище проявиться у помірному зростанні простроченої заборгованості за невеликими кредитами і в низці вимушених реструктуризацій за великими позиками.

Також повідомлялося, що ЗМІ розрахували втрати економіки РФ до 2026 року.


korrespondent.net