Смертоносні урагани на Землі змінять свій характер: що в майбутньому чекає на планету

10.07.2024   14:30    770

Дослідники вважають, що смертоносний ураган Берил, який став рекордним цього сезону, віщує вельми неоптимістичне майбутнє Землі.

В умовах кліматичної кризи, що нависла над планетою, вчені вже попередили, що цього року на нас чекає особливо екстремальний сезон штормів. Дослідники вважають, що кількість великих ураганів істотно збільшиться, причому настільки, що у метеорологів просто не вистачить імен у списку, щоб назвати їх усі, пише Science Alert.

Смертоносний ураган Берил, що досяг категорії 4 вже в червні 2024 року, став першим рекордсменом цього сезону: по-перше, він став найбільш раннім в історії, по-друге, знадобилося всього 24 години, щоб ураган досяг максимальної 5 категорії.

Останні новини:  Археологи знайшли древній цирк Римської Імперії

 

За словами наукового співробітника програми тропічних циклонів ВМО Анн-Клер Фонтан, Берил, ймовірно, є провісником не райдужного майбутнього, що чекає на планету. Річ у тім, що настільки ранній розвиток урагану 5 категорії та його надзвичайно швидка інтенсифікація вказують на те, що характер смертоносних ураганів у майбутньому, ймовірно, значно зміниться. Дослідники вважають, що причиною тому тепліші води Атлантичного океану, які насичують урагани енергією.

Останні новини:  У США серед вулканічного попелу знайшли абсолютно новий вид стародавніх змій (фото)

Куди Берил рушить далі?

Відомо, що сьогодні ураган Берил прямує в бік півострова Юкатан. Вчені очікують сильних вітрів, причому незалежно від того, чи знизиться інтенсивність самого урагану. Далі Берил, ймовірно, вийде в Мексиканську затоку.

Як тепліший клімат змінить урагани в майбутньому?

Учені сходяться в тому, що Берил є демонстрацією того, що чекає на нас у майбутньому: системи, що швидко інтенсифікуються з великою кількістю енергії на рівні океану, а відтак системи категорії 5 з великою кількістю дощів.
З погляду частоти, тепліший світ не обов’язково означає збільшення кількості ураганів. Проте вчені попереджають, що шторми, ймовірно, стануть значно потужнішими. Інший фактор полягає в тому, що в теплішій атмосфері, здатній утримувати більше вологи, збільшуватиметься кількість опадів, пов’язаних із тропічними циклонами.

Останні новини:  Сонце випустило гігантський фонтан розпеченого газу, який досяг Меркурія

Чи стане сезон ураганів тривалішим?

За словами Фонтан, на глобальному рівні не проводилися дослідження, які б свідчили про те, що в умовах потепління світу тропічні циклони стануть тривалішими. Водночас дослідження, проведені на регіональному рівні, вказують на те, що сезон ураганів може стати тривалішим.