Не ігноруйте відрижку: 5 проблем зі здоров’ям роблять її більш частою

10.07.2024   07:31    226

Якщо відрижка стала виникати частіше, ніж зазвичай, не ігноруйте це, оскільки подібним чином можуть бути проблеми зі здоров’ям.

Ось кілька патологічних станів здоров’я, які роблять відрижку більш частою.

Гастрит. Він характеризується запаленням слизової оболонки шлунка і створює передумови розвитку виразки шлунка, дванадцятипалої кишки. Крім того, внаслідок тривалого хронічного запалення можуть початися злоякісні зміни в клітинах, що ведуть до ракової пухлини.

Медики попереджають, що відрижка, поряд із нудотою та болем у животі, є симптомом цього захворювання.

Останні новини:  Лікарка пояснила, яке вживання кави є неправильним

Синдром подразненого кишківника (СРК). Дане порушення має на увазі комплекс функціональних розладів травної системи, які найчастіше супроводжуються болем у животі, здуттям та метеоризмом, проблемами з дефекацією (запор або діарея). Причиною виникнення синдрому можуть бути захворювання інших органів та систем. Крім перелічених ознак його сигналом є відрижка, що почастішала.

Кислотний рефлюкс. У разі цієї проблеми відбувається виділення шлункового соку з жовчю у стравохід. Подібний закид кислотного вмісту негативно впливає на стан тканин стравоходу та гортані, сприяє їх пошкодженню і в перспективі може стати причиною розвитку раку.

Останні новини:  Названо користь оливкової олії

Симптоми рефлюксу (по-іншому, гастроезофагеальної рефлюксної хвороби або ГЕРХ) – це відрижка, печія та гіркий присмак у роті. Не ігноруйте ці ознаки, звертайтеся до лікаря.

Виразка шлунку. Вона означає виразкове ураження слизової оболонки органів травлення – може виникати у шлунку, а й у кишечнику, стравоході. Такі виразки є благодатним підґрунтям для розвитку злоякісних утворень. Крім відрижки, яка стає більш частою, на патологію вказують розлад шлунка, біль, втрата апетиту, нудота та блювання, стілець дуже темного кольору.

Останні новини:  Чи відновляться легені, якщо кинути палити

Целіакія. Вона є імунним і травним розладом, неприємні симптоми якого починають загострюватися після вживання їжі з глютеном. Глютен – це білок злакових рослин, люди з целіакією не здатні засвоювати його. Симптоми цього порушення включають алергічні прояви (наприклад, шкірний висип), болі і здуття в животі, а також відрижку, що почастішала.