Названо три перші ознаки дефіциту вітаміну B12

10.07.2024   06:14    978

Вітамін B12 необхідний для правильної роботи організму. Як правило, щоб отримувати оптимальну кількість цієї речовини, досить включати в раціон кілька видів продуктів. Найбільше B12 міститься в м’ясі, рибі і молоці. Коли рівень вітаміну в крові занадто низький, організм починає посилати різні сигнали. Найчастіше перші зміни зачіпають три частини тіла.

Останні новини:  Лікарка пояснила, яке вживання кави є неправильним

Язик

Одним з ранніх симптомів нестачі B12 вважається незначні зміни в стані язика. Зазвичай він починає опухати, змінювати колір і стає болючим. Іноді може здаватися, що зникли смакові рецептори і з’являється свербіж, повідомили фахівці Thyroid Patient Advocacy. “Свербіж з’являється на кінчику язика або вздовж однієї зі сторін. Виникає непереборне бажання почухати язик про зуб. Деякі люди відчувають поколювання або біль, що також є ознакою дефіциту B12”, – уточнили лікарі.

Останні новини:  Названі найбільш корисні каші на сніданок

Очі

Незвичайне погіршення зору зазвичай також викликано нестачею вітаміну. Стан пов’язаний з пошкодженням зорового нерва. Як пояснили експерти, через дефіцит речовини нервовий імпульс, який йде від ока до мозку, більше не може передаватися правильно, що неминуче призводить до втрати зору.

Нервова система

Дефіцит вітаміну B12 викликає пошкодження нервової системи, через що спостерігаються зміни в ході і рухах. У цьому випадку людина починає відчувати проблеми з рівновагою і координацією.

Останні новини:  Вчені назвали точну кількість кроків в день для довголіття