Названо 4 неочевидні фактори ризику серцевого нападу

10.07.2024   14:00    446

Більшість людей знають про основні фактори ризику серцевого нападу. До них відносяться куріння, високий кров’яний тиск, діабет, ожиріння, малорухливий спосіб життя.

Однак існують і інші фактори або стани здоров’я, які наражають певних людей на ризик, відзначають фахівці Клівлендської клініки (Cleveland Clinic). Вони розповіли про чотири такі фактори.

Сильні емоції

Дослідження показали, що сильний гнів або сильне горе іноді можуть спровокувати серцевий напад. Найімовірніше, це відбувається через раптове збільшення частоти серцевих скорочень та артеріального тиску, спричиненого сильними емоціями.

Останні новини:  Лікар назвав способи уникнути болю в спині

Протягом життя ці емоції рано чи пізно відчуває кожна людина. Вони з більшою ймовірністю негативно вплинуть на людей, які вже схильні до ризику серцевого нападу через інші традиційні фактори.

Раптова напруга

Раптова і напружена фізична активність може призвести до серцевого нападу у людей, які не мають хорошої спортивної форми. “Люди, які не звикли займатися спортом або мають традиційні фактори ризику серцево-судинних захворювань, наражаються на підвищений ризик”, – пояснили фахівці.

Останні новини:  Симптоми високого холестерину: застережливий знак у вас в роті

Екстремальний холод

Низькі температури викликають звуження артерій, що може спричинити раптове підвищення кров’яного тиску. Якщо додати сюди фізичне навантаження, це може збільшити ймовірність серцевого нападу.

Інші захворювання

Низка серйозних захворювань, які на перший погляд не пов’язані із серцем, також можуть збільшити ризик серцевого нападу. Мова йде про:

  • запальних захворюваннях (ревматоїдному артриті, вовчаку);
  • гестаційний діабет (діабет вагітних);
  • апное уві сні.
Останні новини:  Медики з США розповіли про користь рослинної їжі для здоров’я серця