Можливий зв’язок між ризиком серцево-судинних захворювань та депресією вивчили вчені

09.07.2024   23:31    225

Вчені тривалий час досліджують зв’язки між психічним та фізичним здоров’ям. Одна з таких асоціацій – депресія та серцеві захворювання. Іспанські вчені з Університету Гранади вирішили вивчити, чи пов’язані серцево-судинні фактори ризику з більш високою ймовірністю розвитку депресії.

Результати їхньої роботи були опубліковані в журналі Plos One. Дослідники зосередилися на аналізі здоров’я людей із метаболічним синдромом – групою станів, які включають високий кров’яний тиск, підвищені рівні цукру в крові та холестерину, надлишок жиру в області талії. Ці стани підвищують ризик серцевих захворювань та інсульту.

Останні новини:  Вчені назвали найкращий вітамін для омолодження шкіри

До базового аналізу дослідження було включено понад 6500 учасників. Всі вони почали дотримуватись середземноморської дієти – одна група просто дотримувалася її, а інша також дотримувалася обмеження калорій та програми фізичної активності. Через два роки понад 4500 учасників було обстежено. Використовувалась спеціальна шкала, щоб визначити основні фактори ризику серцевих захворювань.

Учасників також запитували про їхні депресивні симптоми за допомогою опитувальників на початковому етапі, а потім через два роки. На свій подив, вчені не знайшли значущого зв’язку між ризиком серцево-судинних захворювань та депресією на початку дослідження або після нього, пише Science Alert. Але автори дослідження виявили, що на початку дослідження у жінок з вищим серцево-судинним ризиком найчастіше виявлялися симптоми депресії.

Останні новини:  Лікарка пояснила, яке вживання кави є неправильним

У середньому показники депресії у всіх учасників експерименту знизилися за два роки. Найбільше – у тих, у кого був низький серцево-судинний ризик, і у тих, хто був у групі, яка дотримувалась обмеження калорій та програми фізичної активності. Таким чином, укладають вчені, дослідження вказує на перспективи вивчення не лише ролі фізичної активності, а й ролі дієти у світлі боротьби з депресією.

Останні новини:  Вчені з’ясували, що чекає організм при відмові від вечері на рік