Між Туреччиною та Німеччиною виникла суперечка через кебаб

27.07.2024   21:30    64

Міжнародна федерація дьонерів (UDOFED), що базується в Туреччині, подала заявку до Європейської комісії на надання дьонер-кебабу статусу гарантованої традиційної спеціальності (TSG). Однак Німеччина заявила, що кебаб належить їй.

Про це 26 липня повідомили AFP та Bild.

Фактично турки спробували підім’яти під себе ласий ринок, але не на тих напали…

Вказується, що статус означав би, що приготування дьонер-кебабу в ЄС буде відповідати суворому переліку критеріїв — від точного складу м’яса і спецій до товщини ножа, яким нарізають м’ясо. А ті, хто не виконує ці вимоги, не зможе називати свій товар дьонер-кебабом.

Останні новини:  Папуга, що говорить, допоміг жінці викрити подружню зраду

У Берліні ж заявили, що дьонер-кебаб у 1972 році винайшли в Німеччині.

«Кожен, хто готує кебаб, буде сам вирішувати без вказівок з Анкари, як його готувати», — заявив міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір, батьки якого емігрували з Туреччини.

Він зазначив, що німецьке Міністерство сільського господарства сприйняло заявку Туреччини «зі здивуванням» та пригрозив «економічними наслідками» для турецької сторони.

Останні новини:  Кіт з Польщі визнаний найгарнішим котом у світі

Аби вирішити суперечку, уряд Німеччини подав протест проти турецької заявки. Тепер Європейська комісія повинна вирішити, чи є заперечення Берліна прийнятним. Якщо так, то обидві сторони повинні будуть досягти компромісу протягом пів року.

Нагадаємо, два роки тому, у липні 2022, Міжурядовий комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини на своєму п’ятому засіданні вніс до списку нематеріальної культурної спадщини, який потребує негайної охорони ЮНЕСКО, елементу Культура приготування українського борщу.

Останні новини:  Автовласник обмазав машину коров'ячим гноєм, щоб у ній не було спекотно

«Битва за борщ» була розпочата ще до початку повномасштабної війни. «І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати» і взагалі наш борщ — це «прояв екстремізму та нацизму», це «вияв екстремізму” тепер офіційно український, та офіційно під охороною ЮНЕСКО», — прокоментував тоді це рішення діючий на той час міністр культури України Олександр Ткаченко.