Чому кава з лимоном – найкращий спосіб почати ранок

10.07.2024   01:41    281

Варіантів того, як і з чим пити каву, безліч – з молоком, з імбиром і навіть з вершковим маслом. Ще один незвичайний інгредієнт для напою, що бадьорить, – лимон. Можна нарізати в чашку пару часточок цитрусу, а можна додати свіжий сік. Такий коктейль хоч і має специфічний смак, але давно обзавівся цілою армією шанувальників. Крім того, кава з лимоном – неймовірно корисне поєднання, яке благотворно впливає на багато процесів в організмі: від роботи серця до стану шкіри.

Поєднання кави та лимона забезпечує організм подвійною порцією антиоксидантів. Флавоноїди, що містяться в каві, у поєднанні з вітаміном С із лимона допомагають боротися з вільними радикалами з подвійною силою. Антиоксиданти запобігають окисним процесам в організмі, які ведуть до ослаблення імунітету, провокують передчасне старіння і можуть викликати деякі хронічні захворювання. Чашка кави з лимоном вранці забезпечить надійний захист.

Останні новини:  ЗОЖ-правила, яким настав час перестати слідувати і ось чому

Надійно захищає імунітет

Користь лимона, зокрема вітаміну С, для імунітету — відомий факт. А ось про те, що кофеїн теж здатний зміцнити природний бар’єр організму, мало хто знає. Справа в тому, що кавові зерна (до розчинної кави це не відноситься) містять залізо, цинк та кілька вітамінів групи В. Ці активні речовини стимулюють вироблення імуноглобулінів та забезпечують організму захист від вірусів та патогенних організмів.

Останні новини:  10 українських серіалів, які підкорять ваше серце. Від сучасної комедії до історичної драми

Тонізує та покращує когнітивну функцію

Кофеїн, впливаючи на аденозинові рецептори в головному мозку, добре позбавляє відчуття сонливості, підвищує працездатність та концентрацію, покращує пам’ять. Активні речовини у складі лимонного соку мають схожу дію. Звичайно, їх ефект дещо слабший за кавовий, але в парі вони зможуть зарядити вас енергією на весь день.

Останні новини:  10 найкреативніших маленьких будиночків, пожити в яких погодився б кожен (фото)

Може допомогти зменшити вагу

Відразу варто зробити застереження, що без правильного харчування та спорту, напій не працюватиме. Поєднання кофеїну та лимонного соку здатне підвищити фізичну витривалість (що допоможе вам ефективніше тренуватися) і дещо прискорить метаболізм.

Численні дослідження показали, що у людей, які поєднують дієту, спорт і каву з лимоном, зниження ваги відбувається швидше, проте третє без перших двох працювати не буде.