Їжа майбутнього: китайські вчені виростили рис з м’ясом у лабораторії - жодна тварина не постраждала

10.07.2024   00:30    961

Вчені зробили неймовірний прорив у харчовій науці, винайшовши новий вид їжі – рис з м’ясом. І ні, мова не йде про плов чи іншу звичну страву. Китайські дослідники змогли виростити м’ясні клітини безпосередньо на рисових зернах, створивши продукт, який об’єднує переваги обох складових.

Команда з Китайського дослідницького центру м’яса, пов’язаного з Пекінською академією харчових наук, очолила цей експеримент. Вони розробили метод обробки рисових зерен, після чого на їхній поверхні вирощують тонкі шари курячих або свинячих клітин. Такий підхід забезпечує збагачення рису білками, зберігаючи при цьому всі корисні поживні речовини, притаманні самому рису.

Останні новини:  Сонце випустило гігантський фонтан розпеченого газу, який досяг Меркурія

Регулярне виробництво м’яса має значний негативний вплив на екологію, включаючи великі витрати землі, води та енергії, а також викиди парникових газів. Нова технологія вирощування м’ясних клітин на рисових зернах може стати стійкішою альтернативою традиційному тваринництву, зменшуючи екологічний слід та підвищуючи ефективність виробництва харчових продуктів.

Важливо зазначити, що розробка не була ще опублікована в рецензованих виданнях, тому існують певні сумніви щодо її достовірності та практичності. Однак подібні експерименти вже проводилися раніше, зокрема в Південній Кореї, де вчені вирощували яловичі клітини всередині рисових зерен.
Ван Шоувей, головний науковець дослідження, зазначив, що новий вид рису виглядає як звичайний, але під час приготування видає запах як рису, так і м’яса.

Останні новини:  Давно вимерлий вид відроджує популяцію на Землі: десятки тварин вилупилися з яєць (відео)

Культивований рис з м’ясом може мати великий потенціал на ринку харчових продуктів. Він не тільки забезпечує необхідні поживні речовини, але й знижує потребу в традиційному м’ясному виробництві. Це може стати вирішенням багатьох екологічних та етичних проблем, пов’язаних з тваринництвом.