Знайдено ймовірну причину одного з найбільших масових вимирань на Землі

23.06.2024   00:30    11

Науковці з Університету Ексетера встановили можливу причину однієї з глобальних аноксичних подій, яка призвела до масового вимирання близько 94 мільйонів років тому. Це масове вимирання, яке стало результатом глобального потепління та зниження рівня кисню в океанах, пов’язують з масовим виверженням вулканів пише https://t4.com.ua.

Друга аноксична подія, що тривала понад 500 000 років, стала предметом суперечок серед експертів. В новому аналізі, заснованому на геохімічних і мікропалеонтологічних даних з кернів океанських відкладень у Ментельському басейні біля берегів Західної Австралії, виявлено чіткі докази вулканічної активності.

Останні новини:  Вчені виявили новий переломний момент у кліматі: про що йдеться

Регіон, у якому відбулося масове виверження вулкана, яке, мабуть, спровокувало глобальні кліматичні зміни. Зображення: CA Walker-Trivett et al., Nature Communications

Зокрема, у відкладеннях було знайдено осадову ртуть, яка свідчить про інтенсивний вулканізм перед і під час основної фази аноксичної події. Також радіогенні ізотопи неодиму та стронцію підтвердили підняття підводного плато через вулканічну діяльність.