Заняття спортом допоможуть зменшити ризик деменції

22.06.2024   15:00    12

Підтримка гарної спортивної форми скорочує ймовірність розвитку старечого недоумства на третину. До такого висновку прийшли вчені з Washington VA Medical Center в США.

Зберігайте хорошу спортивну форму в середньому віці, щоб зменшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на третину. Навіть невелике зміцнення здоров’я серця і легенів дуже позитивно позначається на загальному стані людини.

Американські вчені провели аналіз за участю 649 605 чоловік із середнім віком в 61 рік. Ті, хто мав найкращі спортивні показники на 33% рідше стикалися зі старечим недоумством, в порівнянні з тими, хто мав найгіршу спортивну форму.

Останні новини:  Медики з США розповіли про користь рослинної їжі для здоров’я серця

Автори дослідження називають отримані результати дуже вражаючими і багатообіцяючими. Особливо на тлі стрімкого поширення різних форм деменції по планеті, що пов’язано зі збільшенням середньої тривалості життя.

Також, на жаль, до цих пір у медицини немає ніяких засобів, які допомагали б не тільки виліковувати, але хоча б припиняти прогресування хвороби Альцгеймера. Всі методи спрямовані тільки на боротьбу з проявом її симптомів. Наприклад, при підвищеній ажитації пацієнта можуть заспокоїти таблетками.

Тим більше дивовижним виглядає підсумок цього спостереження, який показує простий і ефективний спосіб знизити ризик розвитку старечого недоумства. Відзначимо, що регулярні заняття спортом йдуть на користь всім аспектам здоров’я в цілому, включаючи зміцнення серцево-судинної системи і захист від раку. А хвороби серця і пухлини відносяться до числа найбільш поширених причин смертності на нашій планеті.

Останні новини:  Від високого холестерину та цукру в крові: 4 корисні властивості чорниці