За зупинку чи паркування на місцях для електротранспорту покарають: розмір штрафів

20.06.2024   12:00    6

Зупинятися, стояти й паркуватися на місцях, призначених для транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома) в Україні не можна. Штрафом карається також і створення перешкод водіям електротранспорту — під час зупинки чи стоянки.

Портал «РБК-Україна» розповів, які саме штрафи можуть виписати українцям за такі правопорушення.

Штраф за зупинку чи стоянку на місцях для електротранспорту

Згідно зі статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях (позначених відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою) лише для транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), тягне за собою накладення штрафу в розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Останні новини:  Представник Xiaomi спростував чутки про Xiaomi SU8

Виходячи з цього, йдеться про суму від 340 до 510 грн.

Так само (штрафом у розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) може каратися створення перешкод водіям електротранспорту в зупинці або стоянці.

Штраф за парковку на місцях для електротранспорту

У статті 152-1 КУпАП зазначається, що паркування на місцях, призначених для транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Останні новини:  З найбільшим запасом ходу у лінійці: Tesla Model 3 отримала нову “далекобійну” версію

Отже, йдеться про вже згадану вище суму — від 340 до 510 грн.

При цьому варто зазначити, що місцями, призначеними для паркування (у тому числі безоплатного) електротранспорту, вважаються такі, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою:

  • на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування транспортних засобів;
  • біля житлових будинків (крім індивідуальних житлових будинків) чи інших будівель;
  • на тротуарах (із числа місць для зупинки та стоянки транспортних засобів) тощо.
Останні новини:  Водіїв попередили про додатковий контроль на дорогах України

Як визначається розмір штрафу

Штрафи для водіїв за зупинку, стоянку чи паркування на місцях, призначених для транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), визначає Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Їхній розмір зазначається у неоподатковуваних мінімумах доходів громадян.

Згідно з пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України, «якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень».


autotheme.info