За станом шкіри можна визначити нестачу вітаміну D: три головні ознаки

02.06.2024   12:30    9

Нестача сонячного світла і, відповідно, вітаміну D може позначитися на шкірі. Про ці та інші ознаки – у матеріалі британського видання Express.

Вітамін D нам необхідний, оскільки він регулює рівень кальцію в організмі та впливає на стан кісток, м’язів, зубів. При попаданні сонячного проміння на шкіру цей вітамін починає вироблятися, тому взимку, коли сонця не так багато, люди можуть страждати від його дефіциту. Які ж три ознаки, пов’язані зі шкірою, вказують на нестачу цієї речовини?

Останні новини:  Що допомагає швидше зменшити жир на животі: корисні продукти та 6 порад

Насамперед, це дуже повільне загоєння ран. Справа в тому, що вітамін D безпосередньо бере участь у цьому процесі. Крім того, через нестачу названого вітаміну в організмі можуть розвинутися такі шкірні захворювання, як екзема та псоріаз.

Національна служба охорони здоров’я (Великобританія) додає, що при дефіциті вітаміну D у людини може виникнути рахіт (у дітей; проявляється деформацією кісток) або болі в кістках (у дорослих) через остеомаляцію (зниження міцності кісток). З інших ознак – біль у м’язах, слабкість, порушення ходи.

Вітамін D можна отримати не лише за допомогою сонячного світла, але й продуктів. Наприклад, із жирної риби, червоного м’яса, яєчних жовтків.

Останні новини:  Нові дані про користь шоколаду: навіть шматочок в тиждень захищає судини і серце