Який рівень цукру вважати нормальним

13.06.2024   19:31    8

Світ охопила епідемія цукрового діабету другого типу. За словами медиків, це може бути пов’язано зі стрімким набором ваги у людей в більшості країн.

Цукровий діабет – одна з найгостріших проблем охорони здоров’я. За даними ВООЗ, від нього страждають близько 500 мільйонів чоловік у світі.

Знати свій рівень цукру і вміти контролювати його — дуже важливо. Відомо, що на рівень глюкози в крові впливають гормони. Інсулін, який виробляється в підшлунковій залозі, знижує показники цукру. А підвищує його глюкагон, глюкокортикоїди, адреналін, норадреналін та інші.

Останні новини:  Відчуття в грудях назвали ознакою дефіциту вітаміну B12

Завжди вважалося, що з пальця натщесерце норма цукру в крові — від 3,3 до 5,5 ммоль/л. Показник вище 6,7 ммоль/л вказує на наявність діабету (так само з пальця натщесерце).

Зниження показника глюкози нижче 3,3 ммоль / л говорить про гіпоглікемію, тто є зниженого рівня цукру.

Ендокринологи відзначають, що цукровий діабет другого типу майже завжди викликаний інсулінорезистентністю. Підшлункова залоза продовжує виробляти інсулін, але він не діє.

Останні новини:  Солодка кукурудза – користь чи шкода, скільки можна з'їдати на день

Причин такого стану кілька. Наприклад, інсулінорезистентність може бути викликана надлишком жирових клітин в черевній порожнині (вісцеральне ожиріння), гіпертонією, прийомом деяких ліків.

Вчені давно виявили взаємозв’язок між цукровим діабетом і ожирінням. Тут виходить замкнуте коло: інсулін перешкоджає розщепленню жиру, що робить схуднення для діабетика вкрай складним. З іншого боку, ожиріння ускладнює перебіг хвороби, оскільки виробництво інсуліну активізується, а сприйнятливість до нього падає.

Останні новини:  Лікарі перерахували продукти, які часто містять антибіотики

Саме тому так важливо стежити за своєю вагою і вчасно вжити заходів, щоб ситуація не стала незворотною.