Як позбутися від аерофобії

22.06.2024   17:00    4

Статистично, літак – найбезпечніший вид транспорту. Він набагато безпечніше таких звичних для нас засобів пересування, як автомобілі. Однак чомусь політ викликає у нас набагато більше занепокоєння, ніж поїздка за кермом або в якості пасажира. Щодня в дорожньо-транспортних пригодах одержує травми значна кількість людей, однак ми продовжуємо спокійно їздити на машинах.

При цьому майбутній переліт доставляє чимало тривог, в деяких випадках – аж до панічних атак. Адже у повсякденному житті доводиться літати далеко не так часто, як переміщатися на машині, і така подія сприймається як особлива, що вимагає підвищеної уваги. Також грає роль недостатня інформованість про технічну сторону подорожі на літаку.

Ось кілька порад, які допоможуть розслабитися і почувати себе комфортно при перельоті.

Порада 1: Вивчаємо статистику

Щодня в світі здійснюється понад 100 тисяч авіаперельотів, і 100% з них завершуються благополучно, без жертв. Природно, певна статистика смертності існує. Кожне падіння літака стає відомо громадськості і широко обговорюється в ЗМІ, але задумайтеся, скільки автокатастроф залишається невисвітленими? Ймовірність загинути на борту літака через його падіння мізерно мала.

Порада 2: Знайомимося з турбулентністю

Останні новини:  Як швидко зробити ефективну пастку проти білокрилки на грядці

Що найбільше лякає недосвідченого пасажира на борту? Явище, коли літак починає трясти в повітрі, як машину на нерівній дорозі. Це називається турбулентністю. Щоб зняти страх, потрібно зрозуміти, чому так відбувається.

Через коливання температури повітря і показники атмосферного тиску щільність повітряних мас може змінюватися. Коли літак потрапляє в таку зону, його починає трусити, іноді непомітно для пасажирів, а іноді – настільки, що втриматися в кріслі допомагає тільки ремінь безпеки. Це викликає сильну паніку.

Потрібно знати, що коли повітряне судно входить у зону турбулентності, пілоти продовжують все тримати під контролем, для них не відбувається нічого незвичайного. Вони чудово поінформовані, як вести літак в таких умовах, і робили це неодноразово.

Порада 3: Досліджуємо авіаційну техніку

Ті, кому літак здається ненадійною конструкцією, погано технічно підковані. Загальновідомий факт: досвідчений пілот зможе посадити літак безпечно, навіть якщо у нього відмовив двигун. Адже для цих випадків передбачена наявність іншого.




Перед кожним рейсом техніка проходить дуже ретельний огляд – це називається оперативним обслуговуванням. Необхідно перевірити стан шасі та світлотехнічного обладнання. Реєструються навіть дрібні пошкодження на зовнішньому корпусі. На борту завжди присутній набір документів, що підтверджують технічний стан транспорту.

Останні новини:  Якими продуктами зі столу можна годувати собаку, розповіли експерти

Порада 4: Відмовляємося від «стимулюючих» речовин

У кінофільмах часто можна побачити, як герой перед посадкою приймає алкоголь, щоб розслабитися, або зовсім не контролює дозування п’янких напоїв і проводить час польоту майже в непритомному стані.

Це далеко не найкраща тактика. Вона ніяк не усуває страх, але при цьому завдає величезної шкоди здоров’ю. Крім того, у людини в стані алкогольного сп’яніння, що знаходиться на висоті 10 км, легко може піднятися тиск, і йому знадобиться медична допомога.

Також не варто зайвий раз приймати заспокійливі препарати без прямого призначення фахівця. Крім цього, відпадають кави та енергетичні напої, що містять кофеїн. Їх краще замінити на розслаблюючі рослинні відвари, приготовлені заздалегідь.

Порада 5: Звертаємося за професійною допомогою

Якщо ніякі поради не допомагають привести в норму свій душевний стан, і кожен політ супроводжується сильним страхом, до якого приєднуються фізіологічні симптоми – запаморочення, тремтіння рук, болі в животі, – значить, час звернутися до психолога або психотерапевта.

Останні новини:  В які дні та в який колір не варто фарбувати волосся, щоб не залучити в життя проблеми

Необхідно знайти фахівця, який спеціалізується саме на страхах і фобіях. Боязнь літати на літаках називається аерофобією, і краще всього піти на консультацію до психолога, у якого вже є досвід роботи з такими пацієнтами.

Кожен фахівець використовує у своїй роботі різні методики, але мета залишається єдиною: з’ясувати, звідки бере початок неконтрольований страх, і «розмотати цей клубок». Справжня причина фобії часом дивує навіть самого клієнта. Наприклад, може виявитися, що в її основі лежить патологічне прагнення все контролювати. Щоб отримати стійкий результат, однієї консультації буде недостатньо. Тривалість терапії залежить від сили страху і готовність клієнта відкритися психологу.

Важливо зрозуміти, що нам цілком під силу керувати своїм внутрішнім станом. Наявність страху в душі – не вирок до повторюваного очікування авіакатастрофи. З ним можна і потрібно працювати як самостійно, так і з залученням фахівців.


novosti24.kyiv.ua