Як перестати вірити у прикмети

07.06.2024   06:30    562

Навіть розумні та освічені люди часом вірять у прикмети. Добре це чи погано? Звідки взагалі взялися всі ці «постукай по дереву», «не передавай через поріг» та інші забобони? Чи не заважає це все насолоджуватися життям?

Кращі поради психологів, що дозволяють позбутися від забобонів.

Чому ми віримо в прикмети

Коріння забобонів потрібно шукати в давнину: тоді науки не існувало, і люди додумували надприродні причини тих явищ, які не могли пояснити. Прикмети дозволяли нашим предкам відчувати себе впевненіше. Одного разу хтось помітив випадковий збіг і розповів про це іншим людям. Як не дивно, але вони також починали знаходити підтвердження цього спостереження.

Будь-яке пророцтво може здійснитися лише раз — і сто разів не збутися. Але пам’ятати про нього будуть, як про те, яке здійснилося.

Наші так звані «передчуття» — це звичайна тривожність укупі з логічними припущеннями. Цей стан може виникати у стресових ситуаціях. І якщо після нього відбувається щось погане, то людина починає вірити в силу своєї «інтуїції».

Одним з найвідоміших забобонів є боязнь чорних котів. Колись ці тварини вважалися відьмами, які перетворилися у чорних кішок. У це давно ніхто не вірить, а ось котів з таким забарвленням досі побоюються.

Останні новини:  Віденська кава, тисячолітній дуб, уранові шахти та місто-фенікс: незвичні місця козацької історії, де варто побувати

Звідки пішли найбільш відомі прикмети

Існує чимало прикмет, походження яких містичним не назвеш. Наведемо список найбільш відомих. Можливо, розуміння первинного сенсу кожного забобону допоможе вам перестати відчувати тривогу з цього приводу.

  • Якщо хтось висипе сіль — це до скандалу. Таке твердження було актуальним у далекі часи, коли сіль була дорогим продуктом. Роззяви, які розсипали її, отримували цілком зрозуміле невдоволення інших членів сім’ї.
  • Якщо ластівки літають на невеликій висоті — скоро піде дощ. Теж цілком логічно: атмосферний тиск знижується, через це крилаті комахи, якими харчуються ластівки, літають нижче. А птахи спрямовуються за своєю здобиччю.
  • Потемніле срібло може навіяти страх, що хтось «наврочив» людину. Але хімія пояснює це просто. Мідь, яка часто міститься у сріблі, може вступити в реакцію зі сріблом від вологи, тому прикраса і темніє. Також срібло «не любить» сірку, яка іноді виділяється через пори шкіри при гормональних та інших порушеннях в організмі.
  • У приміщенні не можна відкривати парасольки. Коріння цієї прикмети знайшлися у вісімнадцятому сторіччі. Тоді в Англії увійшли в моду парасольки з гострими спицями. Розкриваючи їх, людина могла поранити того, хто стоїть поруч. Тому було вирішено заборонити робити це в обмеженому просторі.
Останні новини:  Як змусити чоловіка вас слухати

Три кроки до свободи від забобонів
Якщо забобони заважають вам, спробуйте позбавитися від них поступово.

  1. Почніть з прикмети, яка лякає вас найменше, і навмисно ігноруйте її. Наприклад, висипте трохи солі, пройдіть під сходами. Акцентуйте увагу на наслідки. Можете навіть вести статистику. Незабаром ваш власний досвід спостережень підтвердить, що прикмети не збуваються.
  2. Спробуйте нестандартно реагувати на події. Чорна кішка перебігла дорогу — порадійте тому, що зустріли такого милого звіра. Так ви зіб’єте звичні установки свідомості.
  3. Відмовтеся від будь-яких прогнозів. Бажання читати чужі думки, а також бачити майбутнє, психологи вважають ознакою слабкості та залежності від інших. Станьте сильною особистістю, шукайте опору в собі — і ніякі ворожіння і гороскопи не будуть вас цікавити.
Останні новини:  Віденська кава, тисячолітній дуб, уранові шахти та місто-фенікс: незвичні місця козацької історії, де варто побувати

А як бути з друзями та рідними, які вперто стукають по дереву і плюють через плече? При спілкуванні з близькими, які не хочуть позбуватися від забобонів, не варто вступати у конфлікт. Вони вірили у прикмети роками, взяти та різко відмовитися від них може бути страшнувато. Потім інші люди обов’язково візьмуть з вас приклад, але вони повинні самі цього захотіти.