Як комарі вибирають свої жертви – біолог дав чітке пояснення

13.06.2024   20:30    9

Чому вашу половинку комарі не кусають зовсім, а вас не рятують ніякі репеленти? Чи справді причина у смаку та групі крові?

Це питання вчені вивчають вже давно. Одне з пояснень, чому не всі люди однаково цікавлять комарів, справді базувалося на групі крові. Китайські науковці визначили, що за статистикою комарі частіше кусають людей із першою групою. Як вони її визначають? Людина виділяє хімічні речовини, які видають її групу крові.

Інша версія більш фантастична – комахи за допомогою інфрачервоного випромінювання можуть визначити, у кого товща шкіра і шар підшкірної жирової клітковини. І кусають тих, у кого судини знаходяться ближче до поверхні.

Останні новини:  У Китаї представили 2200-річний жіночий костюм вагою 48 грамів

Ще одне пояснення – комарів може відлякує специфічний запах шкіри. Зокрема, часник, цибуля або яблучний оцет.

Біолог Річард Халфпенні зі Стаффордширського університету переконаний, що усі ці фактори можуть грати хіба що другорядну роль. На його думку, комарів приваблює природна флора шкіри.

Перш за все, кровопивці реагують на вуглекислий газ, що виділяється людьми. Він сигналізує, що поряд є потенційна жертва. Далі вони «аналізують» мікрофлору шкіри, яка складається з непатогенних бактерій і грибків. Вони концентруються в порах та волосяних фолікулах і виділяють свого роду запаховий сигнал, який показує комарам, чи вартий укус того чи ні.

Останні новини:  Вчені розкрили революційну правду про астероїди, що змінює уявлення людства про Всесвіт

На одному квадратному сантиметрі шкіри може накопичуватися близько мільйона бактерій. Вони різні, відповідно, запаховий сигнал людини дуже індивідуальний.

На це впливає і навколишнє середовище: де особа живе, чим харчується, чим миє тіло, пере одяг і багато інших факторів.

Хоча вчені з’ясували, як комарі вибирають собі жертв, ще не до кінця зрозуміло, якою саме має бути флора шкіри, щоб комарі її атакували.

Останні новини:  Названо світову столицю нападів акул: учені пояснили, чому саме це місце (фото)

Дослідники продовжують працювати в цьому напрямку. І мають надію розкрити секрет смакових пристрастей комарів, аби навчитися тримати їх подалі від людей.