Volkswagen анонсував штучний інтелект в автомобілях (ВІДЕО)

23.06.2024   20:12    10

Німецький виробник Volkswagen збирається запровадити голосовий помічник IDA на базі штучного інтелекту ChatGPT, який зможе відповідати на різноманітні запитання.

Volkswagen готував інтеграцію ChatGPT місяцями й тепер технологію мають запровадити на всіх моделях ID. – лінійки, а також у нових Golf, Tiguan і Passat. 

Замість введення тексту, доступ до штучного інтелекту ChatGPT здійснюється за допомогою голосового помічника IDA. Останній вже дозволяє власникам керувати різними функціями, такими як система клімат-контролю та навігаційна система, а тепер ChatGPT обіцяє «вийти далеко за рамки» цього. 

Останні новини:  Історична подія: у США здійснили спільний політ два бомбардувальники B-29 та B-2 (відео)

Як приклад, Volkswagen зазначає, що водій може попросити ChatGPT розповісти про туристичні пам’ятки або про результати гри улюбленої команди. Автовиробник навіть обіцяє, що ШІ може допомогти дітям розв’язувати математичні задачі. 

У той час як деякі голосові помічники вимагають трохи роботизовану вимову, Volkswagen обіцяє, що їхня система дозволяє використовувати природну мову і не вимагатиме від водіїв відводити погляд від дороги. 

Крім того, у Volkswagen зазначили, що власникам не потрібно створювати новий обліковий запис або завантажувати нову програму, оскільки їм потрібно просто сказати «Hello IDA» або натиснути кнопку на кермі. Однак ChatGPT доступний лише кількома мовами, включаючи англійську (США та Велика Британія), іспанську, чеську та німецьку. 

Останні новини:  Робот Atlas підняв гирю однією лівою (відео)

У своїй заяві Кай Грюніц з Volkswagen сказав, що «Volkswagen має давню традицію демократизації технологій. Завдяки плавній інтеграції ChatGPT у серверну частину нашого голосового помічника ми тепер пропонуємо водіям можливість використовувати цей штучний інтелект щодня, тим самим підкреслюючи, наскільки інноваційними є наші продукти». 
Незважаючи на те, що, безсумнівно, будуть проблеми з конфіденційністю та безпекою, Volkswagen підкреслює, що «в жодному разі ChatGPT не отримує доступу до даних автомобіля», і інформація анонімно надсилається в ChatGPT, «лише якщо система Volkswagen не може відповісти на запит». Далі автовиробник сказав, що запитання та відповіді негайно видаляються, щоб забезпечити конфіденційність інформації. 

Останні новини:  Китаянка втекла з будинку для літніх людей (ВІДЕО)


motorcar.com.ua