Виробник електромобілів Fisker оголосив себе банкрутом

20.06.2024   13:31    7

Хенрік Фіскер подав заяву до суду американського штату Делавер з проханням визнати банкрутом його компанію-виробника електромобілів Fisker.

Для данського дизайнера це вже не перше фіаско: у 2013 році на дно пішла його Fisker Automotive, яку в результаті врятували китайські інвестори, тепер на черзі виробник електромобілів Fisker зі своєю єдиною моделлю – кросовером Ocean.

Про серйозні проблеми Фіскера стало відомо ще навесні: Magna Steyr припинила випуск моделі Ocean, оскільки Fisker не було чим платити по рахунках. Компанія зазнала 463 мільйонів доларів збитків лише за останній квартал 2023 року, частину співробітників звільнили, але при цьому компанія не залишала надії знайти інвестора, який зміг би поправити її жалюгідне становище – переговори велися з чотирма автовиробниками.

Останні новини:  Нову Tesla Model Y вперше показали всередині та зовні

Ходили чутки, що компанію Fisker може придбати Nissan, але угода не відбулася. За цим були новини про розпродаж вже зібраних Ocean з великим дисконтом і про те, що Хенрік Фіскер виставив на продаж власний особняк площею 1000 квадратних метрів у Голлівуді. На той момент капіталізація Fisker, за незалежними оцінками, становила лише 24,97 мільйона доларів (акції продають по п’ять центів за штуку).

У самій компанії вважають, що Fisker став жертвою зовнішніх факторів: «Як і низка інших виробників електромобілів, ми зіткнулися з різними ринковими та макроекономічними чинниками, які вплинули на нашу здатність ефективно працювати».

Останні новини:  У Китаї запропонували великі знижки на нові Toyota Camry XV80

Варто зазначити, що Fisker Ocean продавалася дуже погано, а обсяги випуску виявилися в чотири рази нижчими за очікувані. До електромобіля були серйозні претензії. Consumer Reports, наприклад, розкритикував кросовер через величезну кількість недоліків, які можуть спричинити проблеми для власників. Зокрема, йшлося про системи безпеки, що відмовляють, про «жахливу» мультимедійну систему та низьку якість матеріалів оздоблення.

Останні новини:  Оголошено ціни на новий Nissan Qashqai в Україні


avtomir.ua