Вчені заявили що зіткнення з планетою Теєю могло подарувати Землі не лише Місяць

20.06.2024   14:30    25

На думку низки вчених, дві планети зіткнулися близько 4.5 мільярда років тому.

Потенційне зіткнення Землі з планетою Теєю могло не тільки створити Місяць, але й запустити на нашій планеті тектоніку плит за рахунок тепла, що виникло від удару, заявила група вчених з Каліфорнійського технологічного інституту (США) за результатами комп’ютерного моделювання, пише The New York Times.

Вважається, що коли дві планети зіткнулися, уламки, які відлетіли в бік, застрягли на орбіті молодої, пошкодженої Землі і привели до утворення Місяця.

Останні новини:  Представлено першу у світі технологію холодного ядерного синтезу: шлях до безмежної енергії

Згідно з новим дослідженням, удар міг породити і тектоніку плит — двигун, який приводить в рух гігантські континентальні та океанічні плити Землі і викликає землетруси, виверження вулканів і, зрештою, зміну поверхні нашої планети приблизно кожні 200 мільйонів років.

Ще однією підказкою, крім комп’ютерного моделювання, на думку вчених, є знайдені в західній Австралії камені з кристалами, що утворилися близько 4.4 мільярда років тому – з геологічного погляду, невдовзі після того, як Тея зіткнулася із Землею.

Останні новини:  Дано не кожному: в Італії виявили затонулу римську віллу з унікальною підлогою (фото)

Ці кристали під назвою циркони утворюються тільки там, де відбувається субдукція плит, а субдукція може відбутися лише на планеті з активною тектонікою плит.

Щойно співавтор нового дослідження Цянь Юань із Каліфорнійського технологічного інституту дізнався, що циркони утворилися після удару Теї, він вирішив, що зіткнення якось пов’язане з початком тектоніки плит.

Бредфорд Фоулі, геофізик з Університету штату Пенсільванія, вважає, що ідея тектоніки плит, яка почалася в результаті зіткнення планет, має сенс, але це не єдиний спосіб виникнення тектоніки.

Останні новини:  Вчені встановили справжню причину занепаду династії Габсбургів

Альтернативне пояснення, яке дослідження не спростовує, каже він, полягає в тому, що початкове формування ядра планети могло зробити його достатньо гарячим для початку тектонічної активності.

Завдання подібних досліджень, зазначає доктор Юань, полягає в тому, щоб точно уявити фізичний стан нашої планети понад чотири мільярди років тому.