Вчені визначили, як насправді виглядають інопланетяни

18.06.2024   00:30    15

Деякі люди при слові інопланетяни, можуть уявити собі або маленьких зелених чоловічків, або ж жахливих величезних хижих істот, як їх зображують у фантастичних фільмах, пише Успіх in UA.

Але вчені вважають, що навряд чи інопланетяни, якщо вони існують, матимуть саме такий вигляд. Ймовірно, унікальне середовище на інших планетах або їхніх супутниках, де живуть потенційні інопланетяни, може зробити їхню фізіологію абсолютно відмінною від усього, що можна побачити на Землі.

Астрофізик Адам Франк із Рочестерського університету, США, припускає, що через щільну атмосферу на своїй планеті, інопланетяни могли б еволюціонувати так, що перетворилися б на істот, які летять, і лише літають. Якщо ж на планеті є дуже велика гравітація, то еволюція могла б призвести до того, що інопланетяни стали б схожі більше на гігантських істот.

Валентина Ерастова з Единбурзького університету, Велика Британія, вважає, що позаземне життя могло еволюціонувати так, що почало жити під поверхнею планети. Це може статися в тому випадку, якщо планета отримує занадто великий рівень випромінювання зірки, а тому позаземне життя може використовувати ґрунт як захист. У цьому разі найімовірніше це буде просте багатоклітинне життя. За словами вченої, навіть на Землі можна знайти подібні приклади, повідомляє focus.ua.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, інопланетяни через сильне ультрафіолетове випромінювання своєї зірки можуть насправді світитися червоним, синім або зеленим світлом, щоб захистити себе. Передбачається, що, як і деякі корали, ці організми можуть мати білки або пігменти, які можуть поглинати частину енергії ультрафіолетового світла, що потім змушує їх світитися на безпечнішій довжині хвилі у видимому спектрі.

Останні новини:  У 1000 разів потужніше за сонячні батареї: керамічне джерело енергії порушує закони фізики

За словами Франка, інопланетяни, які живуть на планеті з дуже низькою температурою, можуть адаптуватися до цих умов за допомогою дуже повільного метаболізму. Наприклад, таким холодним світом є супутник Сатурна Титан, де, як припускають учені, може існувати дуже незвичайне життя в метанових морях.

Вчені визначили, як насправді виглядають інопланетяни

Хоча одні вчені припускають, що потенційні інопланетяни можуть бути формою складного багатоклітинного життя, інші вважають, що, найімовірніше, позаземне життя буде набагато простішим.
Астроном Сара Ругхаймер з Йоркського університету в Торонто, Канада, вважає, що більш імовірно, що позаземне життя буде одноклітинним. Вона пояснює це тим, що більшу частину часу на Землі існувало тільки мікробне життя. І навіть зараз більша частина біосфери нашої планети представлена саме такою формою життя.

Останні новини:  Вчені знайшли зв’язок між вимиранням динозаврів та появою винограду

Виявити одноклітинне життя на інших планетах може бути складним завданням, але вчені пропонують один зі способів вирішення цієї проблеми. Вони пропонують шукати ознаки існування цього життя на підставі слідів, які могли залишити мікроби.

За словами Ругхаймер, навіть якщо одноклітинному позаземному життю вдалося перетворитися на багатоклітинне, то дуже малоймовірно, що ці істоти матимуть такий самий вигляд, як люди. Вчена вважає, що унікальна фізіологія людини є одночасно результатом розвитку в особливому середовищі на Землі, а також вдалого збігу обставин.

Останні новини:  У Середземному морі виявили фрагменти найстарішого у світі затонулого корабля

Але інопланетне життя все ще може мати деякі риси, які можна знайти у живих істот на Землі, наприклад, очі, щоб бачити навколишнє середовище, і кінцівки, щоб перетинати його. Але на цьому схожість може закінчитися, вважають учені.

Усі ідеї про те, який вигляд можуть мати потенційні інопланетяни, ґрунтуються на припущенні, що позаземному життю, так само як і земному життю, потрібні для існування вода, світло зірки і кисень. Але можливо, що життя на інших планетах могло еволюціонувати зовсім по-іншому і навіть може мати зовсім інший хімічний склад. Якщо земне життя у своїй основі має вуглець, то інопланетяни можуть мати у своїй основі кремній. Але Ругхаймер вважає, вуглець більш поширений, ніж кремній, і утворює більш складну хімію.

У чому вчені сходяться на думці, так це в тому, що насправді ніхто й гадки не має, який вигляд можуть мати насправді інопланетяни. І все це тільки припущення.