Вчені розкрили таємницю призначення Великої Китайської стіни

22.06.2024   21:30    12

Ізраїльський археолог Гідеон Шелах-Леві (Gideon Shelach-Lavi) і його колеги з Монголії та США спростували міф, згідно з яким Велика Китайська стіна призначалася тільки для захисту від набігів монголів, пише Успіх in UA.

Дослідники вивчили отримані за допомогою супутників і безпілотників знімки та зробили висновок, що споруда використовувалася для контролю над торговими шляхами й збору податків.

Останні новини:  Іслам не є корінним для Перської затоки: археологи знайшли докази

Фахівці вперше нанесли на карту Північну лінію стіни протяжністю 740 кілометрів, що розташована на території сучасної Монголії, повідомляє volynnews.

Тут споруда проходить через долини, має відносно невелику висоту і розташовується поруч з дорогами, які не використовувалися у військових цілях. На думку вчених, це вказує на те, що Китайська стіна також обмежувала пересування цивільного населення та худоби, полегшувала збір податків.

«До нашого дослідження більшість людей вважала, що мета стіни – зупинити армію Чингісхана, – розповідає автор роботи Гідеон Шелах-Лаві з Єрусалимського університету. – Ми зробили висновок, що, насамперед, треба було стежити за пересуванням людей. Напевно, це робилося для того, щоб обкладати їх податками».

Останні новини:  Чия ДНК виявилася найдавнішою: які секрети знайшли вчені у вічній мерзлоті

Будівництво Великої Китайської стіни почалося в третьому столітті до нашої ери і продовжилося до 1644 року. Її загальна довжина становить понад 21 тисяча кілометрів, що робить її найбільшим пам’ятником архітектури в історії людства.