У Новій Зеландії виявили морського монстра, який жив задовго до динозаврів

22.06.2024   08:30    13

Учені відкрили скам’янілі залишки морського рептилії віком 246 мільйонів років, що перевершує вік динозаврів. Знахідка, яка є хребцем полярного морського чудовиська званого нотозавр, виявилася старшою за будь-які подібні знахідки у Південній півкулі.

Цей вид, що жив на зорі ери динозаврів, належить до зауроптеригіїв, родичів плезіозаврів, і мав довжину близько 7 метрів, пересуваючись за допомогою чотирьох веслоподібних кінцівок пише https://t4.com.ua.

Останні новини:  В Ізраїлі морських черепах вилікували майонезом від отруєння мазутом

У Новій Зеландії виявили скам’янілого морського монстра, який існував задовго до динозаврів

Скам’янілість була вперше виявлена у 1978 році біля гори Харпер на Південному острові Нової Зеландії, місці, яке раніше не асоціювалося з ранніми міграціями морських рептилій. Ця знахідка допомагає вивчити історію розповсюдження морських рептилій, підтверджуючи, що їхня міграція охоплювала великі відстані від арктичних до південних вод.

За словами доктора Бенджаміна Кіра з Упсальського університету, нотозавр, знайдений у Новій Зеландії, є значно старшим за раніше відомі знахідки зауроптеригіїв у Південній півкулі на понад 40 мільйонів років. Він пояснює, що ці древні рептилії мешкали у прибережних мілководних середовищах, які були сповнені морським життям у районі сучасного Південного полярного кола.

Останні новини:  Як справжнє. У Південній Кореї створили штучне м’ясо з натуральним смаком і ароматом
Зустрічайте нотозавра. Автор зображення: Ставрос Кундроміхаліс

Розташування Нової Зеландії в ті часи, як частина південного узбережжя гігантського суперокеану Панталасса, вказує на те, що древні полярні регіони могли слугувати коридорами для міграцій таких видів, аналогічно до сучасних великих морських міграцій китів.