Творці NASAMS представили нові ЗРК NOMAD: можуть стати доступними для ЗСУ

20.06.2024   23:14    186

Норвезька оборонна компанія Kongsberg Defense & Aerospace, яка виробляє ЗРК NASAMS, оголосила про виведення на ринок маневреної системи протиповітряної оборони малої дальності NOMAD. Як пише портал Hartpunkt, високомобільний ракетний ЗРК для захисту маневрених підрозділів сухопутних військ поблизу фронту буде на гусеничному шасі німецької компанії FFG.

У компанії повідомили, що NOMAD був розроблений для норвезької армії. Відомо, що Збройні сили Норвегії отримають шість машин, чотири вже поставлено. Система NOMAD була успішно випробувана бойовою стрільбою наприкінці травня.

Останні новини:  Китай захищатиме "нормальну" співпрацю з РФ - МЗС

За наявними даними, федеральний уряд Німеччини розглядає можливість зробити систему доступною для українських збройних сил.

“Однак це, по суті, вимагало б використання німецьких компонентів, якби тільки Німеччина фінансувала проєкт. Однак, якби в проєкті взяла участь така країна, як Швеція, інтеграція радара Saab також була б варіантом. Данська компанія Weibel наразі постачає радар для норвезьких NOMAD. Diehl Defense, безумовно, також буде важливим партнером у вирішенні проблеми України, адже компанія є виробником керованої ракети Iris-T SLS”, – ідеться в публікації.

ЗРК NOMAD – які характеристики

За даними Kongsberg Defense, комплекс складається з модуля SHORAD (Short Range Air Defense), встановленого на бронемашині з високою прохідністю по бездоріжжю.

Модуль SHORAD об’єднує ключові функції управління і застосування системи середньої дальності NASAMS і містить ракету пасивного пошуку та радар AESA.

Останні новини:  Міністр оборони Британії Гілі повідомив про стан британської армії

Норвезькі машини NOMAD будуть оснащені керованою ракетою Iris-T SLS від компанії Diehl.

Система здатна виявляти і перехоплювати дрони, БПЛА, крилаті ракети, вертольоти і літаки.

На додаток до броні NOMAD оснащений дистанційним бойовим модулем (RWS) для самозахисту.

Система не прив’язана до конкретного автомобіля

ЗРК створено спеціально для захисту мобільних бойових груп, транспортних шляхів, командних центрів та логістичних об’єктів. Крім того, на єдиній платформі об’єднані засоби ППО з командуванням і управлінням, РЛС із системою IFF і ракетами. Це дає змогу здійснювати автономні дії ППО вдень і вночі.
Також повідомляється, що NOMAD зазвичай об’єднані в мережу та інтегровані в Інтегровану протиповітряну і протиракетну оборону НАТО. Система може бути легко адаптована до будь-якої наземної системи ППО, сумісної з НАТО.

Останні новини:  Демократична партія обере кандидата в президенти США до 7 серпня


uapress.kyiv.ua