Тисячі танків і гаубиць: експерт оцінив, яку зброю Путін може випросити у Кіма

20.06.2024   11:34    5

Північна Корея все ще має у своєму розпорядженні досить великі запаси зброї, які Володимир Путін може випросити у Кім Чен Ина. І йдеться не стільки про снаряди, скільки про бойову техніку, вважає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Насамперед аналітик спростував можливість відправки підрозділів армії КНДР на фронт в Україні, що намагається “розганяти” російська пропаганда. На його думку, цей варіант малоймовірний уже хоча б через проблеми мовного бар’єру, який сильно заважатиме на фронті.

“Не тисячі корейських спецпризначенців поповнять російські війська, а сотні тисяч і навіть мільйони боєприпасів. Це очевидно. Постачання артилерійських боєприпасів 152-мм і 122-мм, реактивних снарядів 122-мм, мін 120-мм і 82-мм триватимуть”, – вважає Коваленко, коментуючи підписані в Пхеньяні домовленості.

Останні новини:  Можуть змінити ядерну доктрину: у Путіна накинулись на НАТО з погрозами

Крім того, аналітик вважає, що Путін домагається від Ина поставок військової техніки, про що не говорить навіть російська пропаганда. На думку Коваленка, запаси радянської техніки на російських складах вичерпаються вже цього року, і агресор уже не зможе компенсувати втрати в ній за рахунок складських запасів.

“У російських медіа розносять маячню про 100500 корейських спецпризначенців і звеличують постачання снарядів і ракет у Росію, але замовчують факт переговорів про техніку. Оскільки, якщо його згадати, то таким чином визнають спустошення складів і близькість до повного виснаження”, – вважає аналітик.

За підрахунками Коваленка, КНДР має солідні запаси радянської техніки:

  • танки Т-54/55 (до 2 тисяч) і Т-62 у місцевому варіанті Чхонма-хо;
  • артилерійські стволи 115-мм 2А20 і 125-мм 2А46;
  • велика кількість артилерійських систем калібру 152 і 122 мм;
  • реактивна 122-мм РСЗВ – аналоги БМ-21 “Град”;
  • до 10 тис мінометів калібрів 120-мм і 82-мм;
  • тисячі різних модифікацій колісних і гусеничних бойових бронемашин.
Останні новини:  У Росії двічі горіла могила вбитого воєначальника

“Звичайно, Кім Чен Ин не надасть Путіну стільки, скільки той просить. Одна з причин – Ин параноїк, який вірить у небезпеку для нього від Японії, ПК і США, а тому йому самому ця техніка потрібна для захисту. Але поділитися, за непомірною ціною, звісно по-братськи він зможе кількома сотнями танків і навіть тисячею-другою ББМ, які потребують ремонту і давно не експлуатуються”, – вважає Коваленко.

Останні новини:  У Кремлі уточнили позицію щодо другого Саміту миру

Візит Путіна в КНДР: останні новини

Як писав , візит російського диктатора Володимира Путіна до Північної Кореї більше нагадує крок відчаю, ніж налагодження зв’язків із союзником. Видання Time зазначає, що поїздка несе певні ризики для самої Росії, оскільки загрожує погіршенням стосунків із головним політичним та економічним партнером Москви – Китаєм.
За даними Time, Китай загалом не в захваті від того, чим є Північна Корея в її нинішньому вигляді, і йому не подобається зближення Москви з Пхеньяном. Особливо Пекін боїться стати третім у тихоокеанській “осі зла”, яку формують РФ і КНДР.


uapress.kyiv.ua