Сон менше 6 годин збільшує ризик когнітивних порушень

14.06.2024   23:31    14

Згідно з дослідженням, проведеним дослідниками медичного коледжу штату Пенсільванія, дорослі середнього віку, які повідомляють про симптоми безсоння і сплять менше шести годин на добу, можуть мати підвищений ризик когнітивних порушень. Результати можуть допомогти фахівцям у галузі охорони здоров’я зрозуміти, які пацієнти, які повідомляють про безсоння, мають підвищений ризик розвитку деменції.

За словами Хуліо Фернандеса-Мендоса, доцента кафедри психіатрії, поведінкового здоров’я та фахівця зі сну в центрі досліджень і лікування сну штату Пенсільванія, близько 25% дорослого населення в цілому скаржаться на симптоми безсоння, а ще 10% страждають хронічним безсонням. Він сказав, що можливість визначити, які з цих людей піддаються ризику подальшого несприятливого стану здоров’я, має вирішальне значення.

Останні новини:  Як тіло сигналізує про нестачу кальцію в організмі

Поганий сон провокує хвороби тіла і психіки

У попередньому дослідженні команда виявила, що дорослі з безсонням, які сплять менше шести годин, піддаються ризику різних кардіометаболічних станів, включаючи гіпертонію, діабет, хвороби серця або інсульт, а також проблеми з психічним здоров’ям, такі як депресія.

У новому дослідженні вчені виявили, що дорослі, які повідомили про симптоми безсоння і спали менше шести годин, мали в два рази більше шансів мати когнітивні порушення в порівнянні з тими, хто добре спав. Вони також виявили, що цей зв’язок був особливо сильним для дорослих з супутніми кардіометаболічними станами і когнітивними порушеннями, що може бути індикатором судинних когнітивних порушень – стану, при якому поганий серцево-судинний стан призводить до порушення функції мозку.

Останні новини:  Лікарі рекомендують 9 доступних продуктів для природного зниження холестерину


elegantwoman.kyiv.ua