Школа аеророзвідки “Чорний лелека”: як готують “очі” для ЗСУ (ВІДЕО)

25.06.2024   17:18    5

Понад півсотні майбутніх аеророзвідників пройшли навчання в Луцькому центрі підготовки операторів безпілотників “Чорний лелека”. Спочатку курсантів тренують на симуляторах, після чого пілоти відточують навички на полігоні, інформує FREEДОМ.

Із джойстиком у руках і квадрокоптером на моніторі: група з трьох курсантів завершує навчання на симуляторі перед тим, як розпочати реальні польоти.

“Це вже йде четвертий день навчання. За ці чотири дні ми отримали багато цікавої інформації, яка дуже добре засвоюється”,  ділиться курсант Вадим.

Інструктори воліють не називати своїх імен і приховують обличчя за балаклавами. Специфіка їхнього навчального центру  підготовка аеророзвідників. Літають на квадрокоптерах  найбільш популярних в армії безпілотних апаратах.

“У нас проводиться навчання конкретно з аеророзвідки. Тобто коригування артилерії, коригування міномета та інших видів зброї. Аеророзвідка  це, по суті, очі армії. Без аеророзвідників FPV також не можуть стартувати. Тут немає обмеження за віком взагалі, тобто може приходити і молодь, і старші люди. У старших навіть краще виходить займатися саме БпЛА”,  зазначає інструктор школи.

Курсанти допускаються до польотів на полігоні тільки після успішного складання заліку. Кожен із них має самостійно зібрати безпілотник і підготувати його до польоту. Вони працюють парами: один виступає в ролі штурмана, а інший  оператора дрона. Увесь день вони відпрацьовують практичне керування квадрокоптером.

“Зараз ми проходимо навчання на дронах DJI mini 2  розвідувальний дрон. Він дешевший, ніж “Мавік”, але камера там така сама; він може літати до 7 км від оператора  цього достатньо для навчання. Зараз вони виконуватимуть фігури, після фігур займатимуться пошуком предметів”,  пояснює інструктор школи з позивним “Ред”.

Інструктори кажуть, що під час навчання дають курсантам базові знання. Удосконалюють їх аеророзвідники вже безпосередньо в підрозділах, залежно від поставлених завдань.

“Зараз такий час, війна  100% потрібно цьому вчитися, тому що це очі, тому необхідно 100%. Йде еволюція всього у війні, і зараз БпЛА  це дуже крута штука і нею повинні вміти користуватися всі”,  стверджує курсант Дмитро.

Центр підготовки операторів дронів працює в Луцьку з грудня 2023 року. За цей час тут підготували понад 50 пілотів квадрокоптерів, половина з яких були діючими військовослужбовцями. Частина випускників пішла в бойові бригади, як-от 3-тя штурмова та “Азов”.
Після підготовки поповнити лави армійців можуть за бажанням і цивільні.

Останні новини:  У Гудвуді розбили єдиний у своєму роді Lotus Evija X (відео)