Садівники порадили найкращий спосіб поливу ягідних кущів для отримання щедрого врожаю

18.06.2024   23:00    6
Немає нічого важливішого для ягідних кущів за регулярний та якісний полив. Розповідаємо, як правильно поливати чагарники, аби отримати щедрий врожай.

Здається, полив дерев і чагарників – найпростіша частина догляду за такими рослинами. Втім, це далеко не так, адже неправильний спосіб поливу може стати причиною поганого врожаю. Розповідаємо про правила, які можуть допомогти у майбутньому зібрати смачні ягоди.

Як поливати ягідні кущі

Зазвичай дерева поливають 2-3 рази на літо. Якщо сезон виявився посушливим, то кількість поливів збільшують до 3-4. Перший полив виконують тільки наприкінці травня. Якщо дерево тільки посадили, то треба поливати його по 2-3 рази на місяць. Що стосується ягідних кущів, то їх поливають з кінця травня до самого збору врожаю.

Влітку кущі потрібно поливати регулярно, а в період засухи – щодня та ще й двома відрами води. Для того, аби уникнути водянистості зрілих ягід, потрібно мульчувати коло біля стовбура. У звичайну погоду на один кущ буде достатньо відра води.

Останні новини:  Три копійчані засоби, які дійсно працюють від жовтих плям поту на подушках

Також варто враховувати тип ґрунту на своїй ділянці. Якщо він піщаний, то кількість поливів потрібно збільшити, а норму води знизити. Якщо на вашому городі чорнозем або глинистий субстрат, то робити треба точно навпаки.

Поверхневий полив здійснюють у пристовбурні коли кущів, чагарників і дерев. Разом із тим, коло має поступово розширюватись у процесі росту дерева та дорівнювати діаметру крони. Такий полив можна виконувати і за допомогою відра, і за допомогою шланга.

Останні новини:  9 способів зробити темну кімнату світлішою

Ще один тип поливу – дощування. Він підходить для тих ділянок, де не можна вимивати верхній шар ґрунту. Для нього потрібно зробити спеціальну насадку на шланг, який буде розбризкувати воду дрібними краплями.