Румунія передала ЗСУ американську систему протиракетної оборони Patriot

23.06.2024   06:31    3

Міністерство національної оборони представило Вищій раді національної оборони аналіз, де детально описується поточний стан чотирьох діючих систем Patriot. Доповідь також включала хід придбання трьох додаткових систем, підкреслюючи їхню оперативну важливість як на національному рівні, так і в рамках союзників. Важливим питанням обговорення був потенційний вплив і стратегічні міркування передачі однієї з цих систем.

На роботу Ради вплинуло значне погіршення безпекової ситуації в Україні. Постійні та посилені напади Росії на українську цивільну та критичну інфраструктуру, зокрема в енергетичному секторі, створили серйозні наслідки для регіональної безпеки. Війна, що загострюється, також спричинила безпосередні наслідки для безпеки Румунії, спонукаючи до необхідності відповідної та скоординованої позиції з країнами-союзниками.

У світлі цих подій члени ради досягли згоди передати Україні одну з румунських систем Patriot. Це рішення залежить від продовження переговорів із країнами-союзниками, зокрема Сполученими Штатами, щодо придбання подібної або еквівалентної системи захисту. Мета полягає в тому, щоб забезпечити надійність можливостей протиповітряної оборони Румунії, підтримуючи національну безпеку та оперативну сумісність НАТО.

Це рішення ґрунтувалося на технічній оцінці, проведеній румунською владою. Було вжито всіх необхідних заходів для пом’якшення будь-якої потенційної вразливості, яка може виникнути внаслідок цієї передачі. Водночас Румунія продовжить діалог із партнерами по Альянсу, щоб отримати додаткову підтримку та зміцнити свою інфраструктуру ППО.

Останні новини:  Чи дозволять США бити ракетами ATACMS вглиб Росії: представник Білого дому дав відповідь

74-й полк Patriot ВПС Румунії експлуатує ракетні системи PAC-2 GEM-T і PAC-3 MSE Patriot. Румунія отримала свій перший зенітно-ракетний комплекс Patriot у вересні 2020 року, завершивши поставку чотирьох систем до 2023 року. Це придбання стало результатом угоди від листопада 2017 року, згідно з якою Румунія придбала сім одиниць Patriot Configuration 3, які включали радари, станцію управління антенами, пускові станції та електростанції. Пакет також включав 168 ракет Patriot Advanced Capability-3 Missile Segment Enhancement (PAC-3 MSE) і 56 ракет Patriot MIM-104E PAC-2 Guidance Enhanced Missile TBM (GEM-T), угода оцінювалася приблизно в 4 мільярди доларів. Крім того, у Сухопутних військах Румунії планується розгорнути ще три системи.
Ракетний комплекс Patriot PAC-2 – це ракетна платформа класу «земля-повітря», призначена для перехоплення літаків і адаптована для протидії балістичним і крилатим ракетам. Він використовує осколкову боєголовку, яка детонує поблизу цілі, завдаючи шкоди осколками з високою швидкістю. PAC-2 має максимальну дальність близько 160 кілометрів і може вражати цілі на різних висотах. Його радарна система може відстежувати та направляти кілька ракет одночасно, підвищуючи його здатність захищатися від різноманітних повітряних загроз.

Останні новини:  На саміті НАТО у Вашингтоні підписано історичний Український договір: основні положення

Ракетна система Patriot PAC-3, з іншого боку, використовує технологію hit-to-kill, яка знищує цілі прямим ударом, забезпечуючи вищу точність. Ця система оптимізована для перехоплення тактичних балістичних і крилатих ракет. Кожна пускова установка може нести до 16 ракет-перехоплювачів PAC-3 у порівнянні з чотирма ракетами PAC-2 на одну пускову установку. PAC-3 має покращену швидкість, маневреність і розпізнавання цілей завдяки більш потужному ракетному двигуну та вдосконаленій системі наведення. Ці вдосконалення роблять PAC-3 критично важливим елементом інтегрованих систем протиповітряної та протиракетної оборони.

Останні новини:  США оголосили склад нового пакета допомоги Україні


wheel-news.com