Революційний бетон, який здатен зберігати електроенергію, може перетворити будинки на батареї

19.06.2024   00:30    12

Прорив у технології зберігання енергії відбувається в лабораторіях Массачусетського технологічного інституту, де дослідники розробили новий вид бетону, здатну зберігати електроенергію. Цей інноваційний матеріал може вирішити значні проблеми у сфері зберігання енергії, потенційно революціонізувавши способи управління енергією в будинках та інфраструктурі.

Дослідник Массачусетського технологічного інституту Даміан Стефанюк та його команда розробили суперконденсатор з використанням суміші води, цементу та сажі – провідного матеріалу, який зазвичай використовується у виробництві автомобільних шин.

Цей модифікований бетон діє як суперконденсатор, здатний швидко заряджатися і розряджатися. Хоча суперконденсатори не відповідають можливостям довготривалого зберігання, як це роблять, наприклад літій-іонні батареї, їхня здатність швидко вивільняти накопичену енергію робить їх чудовим доповненням до традиційних акумуляторних систем.

Останні новини:  У Швеції знайшли зуби вікінгів, які свідчать про розвинену стоматологію у X-XII століттях

Стефанюк та його колеги вважають, що їхній революційний матеріал може зменшити навантаження на електромережу, пропонуючи нові методи зберігання відновлюваної енергії, виробництво якої протягом дня може значно змінюватися.

Якщо цю технологію вдасться масштабувати, вона може допомогти вирішити важливу проблему – зберігання відновлюваної енергії,
– сказав Стефанюк в інтерв’ю ВВС.

Останні новини:  Китай спробує збити з курсу 30-метровий астероїд до 2030 року: в чому суть місії

Фундамент закладено

Потенційне застосування цього вуглецево-цементного суперконденсатора дуже широке. Наприклад, дороги, побудовані з цього матеріалу, можуть заряджати електромобілі бездротовим шляхом, зменшуючи залежність від звичайних зарядних станцій.

Більш інтригуюче, що будівлі побудовані із застосуванням такого бетону, наприклад в фундаменті та колонах, перетворять ці конструкції в сховища енергії.

Попри багатообіцяюче майбутнє, технологія все ще перебуває на ранніх стадіях. Наразі прототип суперконденсатора команди може зберігати достатньо енергії для живлення 10-ватного світлодіода протягом 30 годин.
Однак суперконденсатори мають тенденцію швидко розряджатися і мають нижчу щільність енергії порівняно з літій-іонними акумуляторами, що створює проблеми, які необхідно вирішити.

Останні новини:  Життя на Землі виникло значно раніше, ніж вважалося - британські науковці

Стефанюк оптимістично налаштований щодо потенціалу цієї технології. Він планує масштабувати матеріал, щоб задовольнити щоденні енергетичні потреби житлового будинку.