Рак: вчені назвали продукт харчування, який подвоює ризик

15.06.2024   10:00    12

Під раком розуміється безліч захворювань, які об’єднує швидке розмноження злоякісних клітин. Наукові досягнення дозволяють сьогодні продовжувати життя хворих.

Однак органи охорони здоров’я підкреслюють, що в центрі уваги повинна залишатися профілактика. Вважається, що певний продукт подвоює ризик одного виду раку.

Дослідження, в якому вивчалося харчування, вживання алкоголю та куріння серед понад 40 000 японців протягом 11 років, показало, що сіль впливає на ризик розвитку раку шлунка.

Останні новини:  4 продукти для поліпшення здоров’я очей

Для свого дослідження група з науково-дослідного інституту Національного онкологічного центру в Кашива переглянула анкети з описом дієтичних звичок всіх учасників.

В цілому було виявлено майже 500 випадків раку шлунка. Подвоєння ризику було виявлено у осіб, які споживали найбільше солі (від 12 до 15 грамів на день).

Останні новини:  Нутриціолог назвала 5 найшкідливіших каш на сніданок

Керівник дослідження Шоічіро Цугане зазначає «на додаток до споживання солі наше дослідження також показує, що куріння і низьке споживання фруктів і овочів збільшує ризик раку шлунка, особливо у чоловіків».

Ризики для здоров’я, пов’язані з споживанням солі, зазвичай включають серцево-судинні захворювання, такі як високий кров’яний тиск, хвороби серця та інсульт. Це пов’язано з тим, що сіль викликає зменшення кількості води, що змушує серце працювати з більшим навантаженням. Але дослідження показало, що люди, які постійно їдять солоні страви, також збільшують ризик розвитку раку шлунка в два рази.

Останні новини:  Вчені розповіли, чим загрожує людям недосип

Тім Кей, епідеміолог, що працює в Cancer Research UK, зазначає, що зв’язок раку шлунка особливо сильна з вживанням солоної риби і маринованих овочів.