Путін знайшов виправдання застосуванню ядерної зброї - ISW

23.06.2024   10:14    36

Аналітики підкреслюють, що ядерні загрози є ключовим аспектом здатності Росії маніпулювати іноземними особами

Західні аналітики називають можливість застосування країною-агресором такого озброєння малоймовірним.

Путін знайшов виправдання застосуванню ядерної зброї - ISW

Фото: Getty Images

Російський диктатор Володимир Путін продовжує використовувати ядерні погрози в межах своєї інформаційної кампанії, що нібито має «перешкодити» подальшій підтримці України з боку Заходу. Про це мовиться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Останні новини:  ФСБ затримала двох жителів Маріуполя за "плани підпалу мечеті в Білгороді"

«Під час виступу перед російськими офіцерами 21 червня Путін заявив, що Росія планує й надалі розвивати свою ядерну тріаду як «гарантію стратегічного стримування» і підтримувати баланс сил у світі», — зазначили аналітики.

Путін під час пресконференції у В’єтнамі 20 червня заявив, що Росія розглядає можливість «зниження порогу» застосування ядерної зброї в російській ядерній доктрині та що можлива майбутня стратегічна поразка російських військ на полі бою в Україні призведе до «кінця війни».

«Путін, можливо, помилково прирівняв поразку Росії в Україні до екзистенціальної загрози російській державі, щоб послатися на «винятковий випадок», у якому наявна російська ядерна доктрина допускає використання ядерної зброї», — припускають в ISW.

Останні новини:  Росіяни через ворожок намагаються взнати, коли закінчиться війна

Аналітики підкреслюють, що ядерні загрози є ключовим аспектом здатності Росії маніпулювати іноземними особами, які приймають рішення. Малоймовірно, що вона призведе до фактичної ядерної ескалації.


korrespondent.net